4. 1. 2016

Odcizil auto z garáže, odjel a havaroval

Šel okolo otevřené garáže, řekl si, že si něco vezme. Nakonec odjel s autem za půl milionu.

Podezřelý 25letý muž z Orlové Lutyně již byl 8 krát trestně stíhán pro majetkovou trestnou činnost, naposledy odešel z vězení na podmínku v březnu se zkušební dobou na jeden rok.

Podle vlastní výpovědi procházel v nočních hodinách dva dny před štědrým dnem Bartošovicemi. Všiml si otevřené garáže rodinného domu. Vstoupil dovnitř, rozhlédl se, a když zjistil, že kartón odcizeného alkoholu neunese, sedl do zaparkované Toyoty a klíči, které byly uvnitř, auto nastartoval a odjel. Majitel si krádeže všiml kolem 2 hodiny ranní.   Zloděj však mezitím stačil odjet poměrně daleko. Nakonec byl zadržen až poblíže Nového Města na Moravě v nemocnici, kde se nechal ošetřit poté, co s odcizeným autem havaroval. Alkohol, který v garáži odcizil, podle svých slov stačil ještě prodat. Zda byl sám, či měl společníka, jak chtěl s vozidlem naložit a proč se pohyboval po Bartošovicích je předmětem dalšího vyšetřování novojičínských kriminalistů.

 

Snažil se ujet

Zdrogovaného řidiče se zákazem pobytu v ČR zadrželi kopřivničtí policisté v sobotu 2. 1. 2016 před 21 hodinou.

Ujíždějícího řidiče ve vozidle BMW zastavovali kopřivničtí policisté na ulici Obránců Míru. Ten nebral zřetel na jejich jasné signály k zastavení. Pomocí donucovacích prostředků jej nakonec zadrželi.  Zdrogovaný 49letý řidič cizí státní příslušník se zákazem pobytu v ČR skončil v policejní cele. Souběžně byl vyrozuměn zastupitelský úřad domovské země o jeho zadržení. Spolujezdkyně, která s ním jela ve vozidle, byla propuštěna. Při samotném zadržení ke zranění osob nedošlo.

 

Posla 4,5 milionu

S podezřením ze spáchání podvodu a legalizace výnosu z trestné činnosti prověřují Novojičínští policisté doposud přesně neustanoveného „čínského“ zprostředkovatele, který přesvědčil majitele české firmy z Novojičínska k zaslání platby za dodané zboží na bankovní účet v Maďarsku. Podvedený podnikatel finance poslal, následně zjistil, že platba, která měla být směřována jeho pravému dodavateli, na účet nedorazila.   Věc je nadále v šetření policistů oddělení hospodářské kriminality.

 

Zpronevěra

Ze zpronevěry ve výši téměř 120 tisíc korun je podezřelá zaměstnankyně benzínové čerpací stanice na Novojičínsku.

Provedenou inventurou vedení firmy zjistilo, že má schodek na provozovně. Odvedené tržby nesouhlasí s provedenou inventurou.  Jak mohly vzniknout, proč tomu tak bylo, za jaké období a jakou přesnou částku zaměstnankyně zpronevěřila je předmětem dalšího vyšetřování policistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice