30. 12. 2015

Třikrát do stejné restaurace

Příborští policisté zadrželi 27letého muže z Libhoště v podkroví restaurace před druhou hodinou ranní po Štědrém dni. Informaci o pohyby neznámého muže na střeše budovy dostali od náhodného svědka. Po příjezdu na místo zajistili objekt, provedli prohlídku vnitřních prostor a až na půdě nalezli a následně zadrželi ukrývajícího se pachatele. Ten se jim na policejním oddělení doznal i k předešlým dvěma vloupáním do stejné budovy na ul. Místecké, které provedl v průběhu měsíce listopadu a prosince. Poprvé při svém vloupání rozbil okno, kterým vnikl dovnitř. Nepohrdl instantní polévkou, láhvemi alkoholu a minerálkou. Tehdy způsobil více jak 10 tisícovou škodu. Dva dny před Štědrým dnem vlezl dovnitř znovu. Opět násilím překonal okno a z baru si znovu odnesl láhev alkoholu za 400 korun. V minulosti netrestaný muž je prověřován na svobodě s podezřením ze spáchání přečinu krádež. 

 

Ojedinělá krádež přístrojové desky

Rozebranou přístrojovou desku nalezl poškozený majitel uvnitř svého zaparkovaného vozu. Doposud neznámý pachatel vnikl dovnitř zaparkovaného automobilu Š Octavia, na celkem frekventovaném parkovišti ul. Rožnovské ve Frenštátě pod Radhoštěm, během noci před Štědrým dnem. Uvnitř vozu rozebral ovládací spínače část přístrojové desky a samotné „budíky“ si odnesl. Poškozenému majiteli způsobil předběžnou škodu na interiéru vozidla za více jak 20 tisíc korun. K odhalení pachatele by mohly napomoci zajištěné kriminalistické stopy policejním technikem, ale také případné informace od náhodných svědků.  Jedná se o první případ takto vykradeného automobilu v okrese.

odciziená přístrojová deska, foto PČR  (1) odciziená přístrojová deska, foto PČR  (2) odciziená přístrojová deska, foto PČR  (4)

 

Vánoční dárek za 70 tisíc nedorazil

Oči pro pláč zbyly poškozenému 23letému muži, který naletěl podvodníkovi prodávajícímu „čtyřkolku“ prostřednictvím internetových stránek. V dobré víře a s vidinou výhodného nákupu zaslal prodávajícímu ve třech platbách téměř 70 tisíc korun na účet vedený v Maďarsku. Podle dosavadních zjištění by se mělo jednat o podvodné jednání ze stany doposud neustanoveného inzerenta, který po přijetí poslední platby přestal s poškozeným komunikovat.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice