4. 1. 2019

Dopravní nehoda na dálnici D1

V pátek dne 4. ledna 2019 okolo půl sedmé hodiny ranní došlo na dálnici D1 na 349 km u Klimkovic ve směru na Polsko k dopravní nehodě. Šedesátiletý řidič, který řídil osobní vozidlo značky Škoda Fabia po dálnici D1 ve směru na Polsko, měl na dálnici u sjezdu na Klimkovice couvat, přičemž došlo ke střetu s vozidlem značky Fiat Ducato, které řídil čtyřiatřicetiletý řidič. Při nehodě došlo k zaklínění řidiče v osobním vozidle Škoda Fabia, odkud byl vyproštěn hasiči a převezen k ošetření. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

 

Společný tým

Dnes 4. ledna 2019 se na Okresním státním zastupitelství v Karviné uskutečnilo koordinační jednání, týkající se zřízení společného vyšetřovacího týmu. Společný tým bude objasňovat okolnosti důlního neštěstí, ke kterému došlo dne 20. 12. 2018 v dole ČSM ve Stonavě. Pracovního jednání se zúčastnili zástupci Nejvyššího státního zastupitelství v Brně, státní zástupci Okresního státního zastupitelství v Karviné, policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Dalšími zúčastněnými byli zástupci Nejvyššího státního zastupitelství ve Varšavě, Krajského státního zastupitelství v Gliwicích a Krajského ředitelství policie v Katowicích. Na schůzce bylo dohodnuto uzavření dohody o vytvoření společného vyšetřovacího týmu a jeho členů z obou zemí i další vzájemná spolupráce.

 

Nepozornost

Ostravští policisté pátrají po pachateli, který využil nepozornosti zaměstnance provozovny a odcizil mobilní telefon. Ke skutku došlo dne 3. 1. 2019 krátce před 11.15 hodin v Ostravě. Zatímco se 42letý muž soustředil na vykonávanou činnost (nalepení bezpečnostního skla na mobilní telefon) zmocnil se neznámý jiného telefonu, odloženého na tomtéž stole, u něhož oznamovatel pracoval. Škoda na majetku byla specifikována v částce téměř 3 500 korun. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádež. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Poškozený vůz

Zatím neznámý pachatel poškodil zaparkované vozidlo zn. Audi. Ke skutku došlo v době od 30. 12. 2018 do 2. 1. 2019 u jednoho z ostravských obchodních center. Škoda na majetku byla předběžně určena ve výši asi 70 000 korun. Pachatel například poškodil skla automobilu, poškodil vrypy lak či vyhnul těsnění. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin poškození cizí věci.

 

Myčku zaplatil, zboží nedostal

Dne 3. 1. 2019 jsme přijali oznámení 44letého muže, který si v půli prosince 2018 objednal prostřednictvím internetu myčku. Zboží měl vybrat dle nejpříznivější ceny a zaplatit jej. Do současnosti však myčku neobdržel, prodávající je nekontaktní. Teprve následně měl kupující nalézt negativní informace (recenze), vztahující se k předmětnému prodejci. Škoda na majetku byla specifikována v částce, jež přesáhla 9 000 korun. Věc je kvalifikována jako trestný čin podvodu.

Na místě je připomenout preventivní doporučení pro tyto situace. U nabídek se zvlášť výhodnou cenou produktu (oproti ceně standardní) bychom měli být obzvláště obezřetní a zcela jistě zvážit platbu předem. Vhodné je též (ještě před platbou) vyhledat případné recenze dalších nakupujících ke konkrétnímu prodejci a získat tak více informací k prodávajícímu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice