4. 11. 2011

Příležitost dělá zloděje.

Jednoho pachatele krádeže peněženky policisté zjistili a dalších několik skutků zaznamenali. Při objasnění jednoho z případů patří poděkování svědkovi, kterému nebylo lhostejné, co se v jeho okolí děje. Na základě zveřejněné fotografie v médiích se policistům ozval svědek, který muže podezřelého z krádeže poznal. Muže ve věku 25let z Novojičínska, který v měsíci červnu odcizil příruční pánskou tašku během jízdy v autobuse, z Nového Jičína do Ostravy, už tedy policisté znají. Po dalších pátrají. Včerejšího dne během nakupování v obchodě v Novém Jičíně, přišla o svou peněženku poškozená 49letá nakupující. Pachatel využil její nepozornosti a v nestřeženém okamžiku jí z kapsy bundy peněženku odcizil. K další krádeži došlo v obci Lubina. Tady pachatel využil toho, že poškozený zanechal svou peněženku ve svém neuzamčeném vozidle. Policisté prověřují okolnosti případů s podezřením ze spáchání přečinu krádež, přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměňovaní platebního prostředku.

 

Odložili mu nástup trestu, přesto kradl

Z přečinu krádeže prověřují policisté 27letého muže, který je podezřelý z odcizení bezpečnostní kamery. Tuto měl odcizit v měsíci září v objektu firmy ve Studénce. Poškozené firmě vznikla několika tisícová škoda. Podezřelý se dopustil krádeže i přesto, že mu byl soudem odložen na zkušební dobu trest odnětí svobody a to pouze pár dní po samotném vynesení rozsudku o odložení trestu.

 

Vážná nehoda motorkáře ve Fulneku

Ve středu 2. listopadu krátce před třetí hodinou odpoledne došlo na křižovatce silnice I/47 a silnice III. třídy na ulici Hranická a místní částí Jerlochovice k dopravní nehodě osobního vozidla s motocyklem. Třiapadesátiletý řidič vozidla Renaut 19 jel ve směru z Jerlochovic na Fulnek. Na křižovatce přehlédl a nedal přednost v jízdě po hlavní komunikaci jedoucímu motocyklistovi. Tej jel ve směru z Oder na Bílovec. Následně došlo ke střetu vozidla a motocyklu. O deset let mladší řidič motocyklu narazil přední části do pravé části auta a následně upadl na vozovku. Při nehodě došlo ke zranění motocyklisty, který byl následně letecky transportován do fakultní nemocnice v Ostravě Porubě. Dechová zkoušky u řidiče automobilu z Opavska neprokázala, přítomnost alkoholu. U motorkáře z Ostravy byl nařízen odběr krve v nemocnici. Předběžná škoda na vozidle a motocyklu činila pětapadesát tisíc korun. Nehodu i nadále prošetřují novojičínští dopravní policisté.

  

 

Ukradl naftu, už je ve vězení

Policisté ze Studénky zadrželi pachatele krádeže motorové nafty, kterou převážel ve svém vozidle. Krádeže se dopustil 41letý muž z Novojičínska, který se podobného jednání dopouštěl opakovaně. Tentokrát však byl krádce po krádeži zadržen. Ze zaparkovaného traktoru v objektu firmy v obci Petřvaldík, vyčerpal pohonné hmoty v celkové škodě několika tisíc korun. Pachatel byl včerejšího dne umístěn do vazební věznice. Předešlým rozhodnutím soudu byl již začátkem roku pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody k sedmi měsícům nepodmíněně.

 

Odcizené auto

Zaparkovaného vozidla s klíčky ve spínací skříňce, se zmocnil neznámý pachatel v obci Kujavy. Majiteli auta zn. Renault Clio červené barvy tak způsobil škodu ve výši 12 tisíc korun. Fulnečtí policisté prověřují okolnosti tohoto případu s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci.

 

Ničil hroby

Včerejší noci krátce před 11 hodinou, zadrželi novojičínští policisté muže, který poničil hroby na městském hřbitově v Novém Jičíně. Na skutečnost, že se děje něco divného na hřbitově, upozornil policisty náhodný svědek. Ten jim uvedl, že viděl muže, který přelézal plot a v ruce držel svícen. Podle získaného popisu, policisté podezřelého v okolí vyhledali a zadrželi. Prohlídkou hřbitova následně zjistili, že několik hrobů je poničených, měly rozházené květiny, svíce i rozbité svícny. Také hlína z některých hrobů byla rozházená. Zadržený, silně opilý 25letý muž byl s více 3 promile alkoholu umístěn na protialkoholní stanici. Dnešního dne bude muset své jednání vysvětlovat policistům, kteří jeho jednání prověřují s podezřením ze spáchání přečinu výtržnictví

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice