31. 10. 2011

Poničené policejní auto

K události došlo v sobotu 29. 10. 2011v Suchdole nad Odrou. Policisté prověřovali oznámení týkající se podávání alkoholu mladistvým v restauraci. V této době jim neznámý pachatel poškrábal zaparkované služební vozidlo. Policistům tak vznikla předběžná škoda ve výši 6 tisíc korun.

 

Kradl a už sedí

Noc v policejní cele strávil 25letý muž z Hodslavic, který se vloupal do restaurace v Bludovicích. Během noci ze středy 26. 10. na čtvrtek se vloupal do objektu restaurace a odcizil věci za více jak 10 tisíc korun. Policisté muže zadrželi v jeho bytě. Ke krádeži se jim doznal. Nyní se nachází ve vazební věznici. Rozhodnutí o jeho umístění do vazební věznice bylo vydáno mimo jiné také pro jeho předešlou trestnou činnost. V době kdy kradl, již byl pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 13. měsíců. Výkon trestu však v dané době nenastoupil.

 

Rozebírali střechu

Oderští policisté zadrželi tři zloděje přímo na místě krádeže. V sobotu 29. října krátce po poledni, viděl svědek muže, jak demontují hliníkovou střechu z objektu výkrmny prasat, v obci Pohoř. Přivolal policisty a ti na místě zadrželi tři muže ve věku mezi 26-29 léty z Ostravy. Jejich jednání prověřují s podezřeními spáchání přečinu krádeže.

Vloupání do novostavby

V průběhu víkendových dní se vloupal neznámý pachatel do novostavby rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Majiteli, odcizením nářadí a stavebního materiálu způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun.

 

Napadl ostrahu prodejny

Novojičínsko – Další případ napadení ostrahy v prodejně nyní šetří policisté v Příboře. V úterý 26. října v odpoledních hodinách v jedné příborské prodejně byl zadržen pachatel krádeže. Osmadvacetiletý muž byl přistižen při krádeži zboží v hodnotě okolo 200 korun. V prodejně odcizil láhev Fernet citrus a několik kusů oříškových čokolád, které pronesl přes pokladnu bez zaplacení. V prostoru za pokladnou byl zadržen všímavým pracovníkem prodejny, který jej požádal, aby odcizené věci vrátí. Podezřelý, když zjistil, že na místo přijede policie, fyzicky napadl ostrahu prodejny. Pracovníka ostrahy následně strhl na zem, kde jej kopl do hlavy a snažil se z prodejny utéct. Při pokusu o útěk mu z oděvu vypadly další tři čokolády. Na místě byl však zadržen hlídkou Městské policie Příbor. Vzhledem k podnapilému stavu jej policisté převezli na Protialkoholní záchytnou stanici Frýdek Místek k vystřízlivění. Muž se nyní zodpovídá z přečinů krádeže a výtržnictví. Při napadení způsobil o jedenáct let staršímu muži škrábance pod nosem, oděrky a hematom na čele, s doposud neupřesněnou dobou léčení. Podezřelý nebyl pro policisty nijak neznámým, jelikož se výtržnosti dopustil v posledních pěti letech opětovně.

 

Z garáže si zloděj odnesl demižón slivovice

Dalším vloupáním do garáže se zabývají policisté ve Studénce. V noci na čtvrtek 27. října se do jedné garáže na ulici Poštovní ve Studénce vloupal neznámý pachatel. Z garáže, do které se vloupal přes zámek dveří, si odcizil dvaceti litrový demižón slivovice. Celková škoda, která vznikla nejen odcizením slivovice, ale také poškozením zámku garážových vrat, přesáhla částku pět tisíc korun.

 

Krádež telefonu v podniku

Ve středu 27. října došlo v jednom podniku na Novojičínsku ke krádeži mobilního telefonu. Neznámý pachatel v ranních hodinách využil nepozornosti poškozeného a z volně odložené příruční tašky, která byla položena na pracovním stroji, odcizil mobilní telefon Nokia N8. Škoda odcizením se vyšplhala na téměř osm tisíc korun.

 

Krádež peněz z pokladny

V jedné prodejně potravin na Novojičínsku došlo ve středu 26. října v odpoledních hodinách ke krádeži peněz. Doposud neznámý pachatel využil nepozornosti prodavačky a z pokladny odcizil finanční hotovost, která se zde nacházela. Škoda odcizením přesáhla částku dvacet tisíc korun. Policisté po pachateli krádeže usilovně pátrají.

 

Krádež notebooku z realitní kanceláře

Z jedné kanceláře firmy v Novém Jičíně odcizil ve středu 26. října neznámý pachatel notebook. Neznámý pachatel v dopoledních hodinách násilím vnikl do kanceláře firmy, ze které odcizil notebook HP Elite Book v hodnotě okolo pětadvaceti tisíc korun. Novojičínští policisté případ prošetřují pro přečin krádeže a po pachateli a odcizeném notebooku intenzivně pátrají.

 

Vloupání do novostavby

V noci na 26. října došlo v Závisících k vloupání do rozestavěné dřevostavby rodinného domu. Neznámý lapka z elektrickou pokosovou pilu Einhel, letovací nástroj s hořákem, pracovní brašnu Stanley s nářadím, elektrický kabel o délce padesáti metrů a další věci. Celková škoda, která vznikla odcizením zmíněných věcí, přesáhla částku pětadvacet tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice