4. 4. 2014

 Bezpečnostní akce

Stovka policistů, celníků, pracovníků České obchodní inspekce, Oblastního inspektorátu práce a Živnostenského úřadu byli zapojeni do čtvrteční bezpečnostní akce na území Novojičínska. Společně pátrali po osobách, věcech, kontrolovali dodržování jednotlivých předpisů a zákonů v provozovnách, ubytovnách, staveništích, obchodech a tržnicích. Samotná akce začala ve čtvrtek 3. dubna v časných ranních hodinách a pokračoval do pozdních nočních hodin kontrolou ubytoven, a vytypovaných míst s možným výskytem osob procházejících pátracími evidencemi. Při této kontrole se také zaměřili na legálnost pobytu a pracovního povolení cizinců. V průběhu dne pak pokračovaly kontroly stavenišť, dalších ubytovacích zařízení a provozoven. Předmětem zájmu byly věci, stroje a zařízení rovněž procházející systémem pátrání. Tedy věcí, které byly odcizeny. V provozovnách se celý tým zaměřil na ochranné známky, nekolkovaný alkohol a cigarety. Samotnou kontrolou prošlo na území okresu Nového Jičína více jak 200 osob, téměř čtyři desítky ubytovacích a restauračních zařízení, 2 osoby byly zadrženy na základě příkazu k zatčení a jeden mladý muž coby chovanec na útěku. Kontrolou stavenišť byly pracovníky cizinecké policie a oblastního inspektorátu práce z téměř sta kontrolovaných osob bylo zjištěno pět cizinců bez povolení k pobytu a práci, u těchto osob bylo zahájeno správní řízení o vyhoštění. Se dvěma prodejci zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušení práv k ochranné známce. Česká obchodní inspekce udělila několik pokut, Živnostenský úřad u jednoho z nich zahájil správní řízení. Téměř dvacet zjištěných přestupků je v řešení České obchodní inspekce a oblastního inspektorátu práce v Ostravě. Ve dvou případech prodávali prodejci zboží, kdy se jednalo o napodobeniny renomovaných značek hraček. Jedna osoba, která byla v hledáčku policistů již delší dobu, skončila v nemocnici a to z důvodu zranění, které si způsobila skokem z okna. K tomuto činu se odhodlal 43letý muž z obavy ze zadržení. Tento je podezřelý ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policisté jej zadrželi s větším množstvím krystalické látky prvotně vyhodnocené jako efedrin. Samotné výsledky z jednotlivých zjištění budou nadále vyhodnocovány. Organizační složky, které se součinnostního bezpečnostního opatření účastnily, nadále spolupracují. Ze zjištěných poznatků a skutečností přijmou další opatření.

bezpečnostní akce - kontrola cizinců 3.4.2014 (60) bezpečnostní akce 3.4.2014 (27) bezpečnostní akce 3.4.2014 (63) bezpečnostní pátrání po osobách -akce 3.4.2014 (21) kontrola inspektorátu práce -bezpečnostní akce 3.4.2014 (24) pátrání po odcizených strojích bezpečnostní akce 3.4.2014 (29)

 

Stále porušují dopravní značení

Po zvážení dopravní situace s ohledem na enormní počet řidičů porušujících místní úpravu, nechali policisté doplnit křižovatku o další dopravní značení „ zakazující odbočení vlevo“. Aby řidiči neporušovali předpisy, neohrožovali ostatní účastníky a nebrzdili plynulost silničního provozu, už opravdu nejde více udělat. A proto budou hlídkující policisté nekompromisní. Každé porušení tohoto dopravního značení vyřeší dle zákonných oprávnění, slušně-nekompromisně. Nelze již přihlížet na zdůvodnění nepřehlednosti, či nedostatečnosti dopravního značení. Současné dopravní značky jsou doslovně do očí bijící.

odbočení 003 odbočení 007 odbočení 008

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice