9. 4. 2014

Drze vešel do podniku v Mošnově, odcizil peněženku a odešel

Při samotném pokusu výběru peněz z bankomatu v Příboře jej zachytily bezpečnostní kamery. Získanou fotografii podezřelého muže policisté porovnali s dalšími na území Moravskoslezského kraje.  Dnes má 41letý muž sděleno podezření ze spáchání několika přečinů. Okamžiku neuzamčené kanceláře v podniku v Mošnově využil v měsíci únoru 41letý muž. Poškozené majitelce peněženky způsobil několikasetkorunovou škodu. Při samotném výběru hotovosti pomocí odcizených platebních karet z bankomatů, se mu peníze nepodařilo vybrat. Peněženku i s doklady následně odhodil a ponechal si pouze hotovost. Poctivý nálezce ji odevzdal policistům. Společně s dalšími policisty z Havířova totožnost možného zloděje zjistili. Ten se ke krádeži doznal. Porovnáním jednotlivých případů a zjištěných důkazů je zřejmé, že se zadržený 41letý muž dopustil podobných skutků více a to na území jiných měst v moravskoslezském kraji.  

 

Vloupání do zahrádkářských chatek

Dvěma zlodějům, ve věku 20 a 21let sdělili novojičínští policisté obvinění s podezřením ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody. Oba zloději se společně opakovaně vloupali do zahrádkářské kolonie na ul. Hřbitovní v Novém Jičíně v měsíci březnu a dubnu. Odcizili elektrické spotřebiče a další věci za téměř 10tisíc korun. Samotným prodejem odcizených věcí získali pár stokorun, které použili pro svou potřebu. Starší z pachatelů je policistům velice dobře znám. Za poslední období se dopustil několik krádeží nejen na území města, ale také ve Fulneku. Je podezřelý z loupeže a krádeže mobilního telefonu, odcizeného zboží v obchodech, měděných oplechování a svodů z budov, odcizení věcí z bytu a jeho následného zapálení. Za některé skutky již byl pravomocně odsouzen. Oba jsou vyšetřování na svobodě.

 

Vyhrožoval, porušil domácí vězení

Ve večerních hodinách vyhrožoval na ul. Lidické v Kopřivnici obyvatelce domu 25letý muž v silně podnapilém stavu. Neuposlechl výzev policistů a tak skončil za použití donucovacích prostředků na protialkoholní záchytné stanici. K události došlo 7. dubna krátce před 10 hodinou večerní. Muž nereflektoval ani na to, že má udělen alternativní trest domácího vězení na dobu jednoho roku, který mu přikazuje v určitou dobu se zdržovat doma.  Tento trest získal za své opakující se protiprávní jednání ve smyslu krádeží, porušování domovní svobody a manipulaci s platebními kartami. Je zřejmé, že s ohledem na toto porušení mu bude tento alternativní trest zrušen, jelikož podmínky domácího vězení porušil. Noc strávil na protialkoholní záchytné stanici a druhého dne k celé situaci podal vysvětlení kopřivnickým policistům, kteří ve věci spolupracují s probační a mediační službou.

 

Nerespektuje zákaz řízení, řídila opilá

V letošním roce již další opilá žena za volantem. Kontrolovaná 22letá řidička měla zákaz řízení. Policejní kontrolou neprošla 21let řidička v úterý 8.4.2014 v Mniší. Policisté jí v ranních hodinách naměřili opakovanou dechovou zkouškou alkohol v krvi. Lustrací v evidenci následně zjistili, že má zákaz řízení a odebraný řidičský průkaz z rozhodnutí soudu. Ona však na to nereflektovala a vozidlo opětovně řídila. Její jednání tedy bude opětovně posuzovat soud s podezřením ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice