4. 5. 2018

Dne 1. května 2018 v 17:50 hodin došlo v Novém Jičíně k dopravní nehodě.

Stalo se tak na ulici Msgr. Šrámka u domu číslo 23, ve směru jízdy do centra Nového Jičína. Dosud neustanovená řidička osobního vozidla nezjištěné značky šedé barvy při jízdě v uvedeném směru narazila přední částí svého vozidla do chodce, který přecházel přes přechod pro chodce. Po střetu řidička s chodcem komunikovala, sražený muž se po nehodě necítil nijak zraněn a na místě s řidičkou celou věc společně vyřešili. Následně se muž nechal ošetřit v nemocnici. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody zejména řidičku osobního motorového vozidla nezjištěné značky, šedé barvy, která s chodcem na místě věc řešila. Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo 974 735 251 popřípadě na linku 158.

 

Vandal poškozením vozidel způsobil škodu 200 tisíc

Nemilé překvapení čekalo v ranních hodinách prvního květnového dne na majitele čtyř vozidel, která nechali zaparkovaná v obci Skotnice před domem s číslem popisným 170. V době od páté hodiny odpolední dne 30. dubna do půl osmé ráno dne následujícího měl totiž jejich vozidla poškodit dosud neznámý vandal. Ten na dvou vozidlech značky BMW, dále na vozidle Nissan a Audi rozbil skleněné výplně dveří, poškrábal lak a různým způsobem poškodil další části uvedených vozidel. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Příborští policisté po dosud neznámém pachateli, který se výše uvedeným jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci, intenzivně pátrají. V této souvislosti žádají občany, kteří by k dané věci mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 751 či zavolali na bezplatnou linku 158, nebo se osobně dostavili na kteroukoliv z policejních služeben.

 

Smrt

Ostravští policisté prověřují okolnosti tragické dopravní nehody. Ke skutku došlo 3. 5. 2018 kolem 10.35 hodin v katastru obce Šenov na ulici Rudná. Sedmačtyřicetiletý muž řídil nákladní vůz zn. Renault po ulici Rudné ve směru od Havířova na Ostravu. Při předjíždění 67letého muže, jedoucího ve stejném směru na motocyklu zn. Jawa 50 M, si měl řidič počínat neopatrně, načež došlo ke střetu a následnému pádu. Motocyklista svým zraněním později podlehl.

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulého. Žádáme všechny svědky tragického střetu, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

Letos zemřelo na moravskoslezských silnicích patnáct lidí (vloni jedenáct – ve srovnatelném období). Nejtragičtějším týdnem letošního roku na silnicích v kraji byl třetí dubnový (16. – 22. duben), kdy za jediný týden zemřelo na silnicích v kraji 5 osob (o nehodách jste byli informováni). Co se týče samotných motocyklistů, v roce 2018 zemřeli při nehodách v našem kraji tři motocyklisté, vloni žádný.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice