4. 6. 2019

Odcizil věci za 180 tisíc

Škodu přesahující 180 tisíc korun způsobil nezvaný host, který se vloupal do jednoho z kopřivnických bytů. K události došlo v  panelovém domě na ulici Pod Morávií 1166, dne 31. května, v době od 16:30 do 18:45 hodin. Dosud neznámý pachatel do bytu vnikl po překonání zámku vstupních dveří, následně byt prohledal a odcizil z něj finanční hotovost, šperky, stravenky a další osobní věci. Policisté po pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu krádeže pátrají, kdy v této souvislosti žádají občany, kteří by v dané věci mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731 nebo na bezplatné lince 158. Pachateli hrozí v případě dopadení až pět let za mřížemi.

 

Dluhy na výživném přes 100 tisíc

Až jeden rok za mřížemi, to je trest, který hrozí třiačtyřicetiletému muži za neplacení výživného. Ten má Okresním soudem v Novém Jičíně uloženou povinnost platit na svého nezletilého syna z Oder 3 tisíce korun měsíčně k rukám jeho matky. Muž si však svou vyživovací povinnost od roku 2015, vyjma sedmi měsíců, neplní. Jeho dluh na výživném se tak do současné doby vyšplhal na částku 112 tisíc korun.

Nejedná se o jediný případ neplacení výživného na Novojičínsku, kterým se policisté během uplynulých dnů zabývají a kde dluh přesáhl 100 tisíc korun. Téměř 140 tisíc má podle dosud zjištěných informací dlužit na své dva nezletilé syny také osmatřicetiletý muž z Bílovce. Ten si svou vyživovací povinnost řádně neplní od roku 2014. I jemu hrozí za trestný čin zanedbání povinné výživy až jeden rok za mřížemi.

 

Alkohol a strom

Ostravští policisté prověřují okolnosti události, ke které došlo 2. 6. 2019 kolem 21.20 hodin v Ostravě-Porubě. Z dosud zjištěný informací vyplývá, že automobil zn. Isuzu měl řídit 30letý muž, vjet přes chodník na travnatý povrch mezi domy a v jízdě pokračovat, načež automobil narazil do stromu. I poté měl řidič v jízdě pokračovat zpět po ulici. Orientační dechová zkouška muže byla pozitivní, přesáhla 2,2 promile alkoholu. Muž měl řídit bez platného řidičského oprávnění. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Cyklista

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti vážné dopravní nehody, ke které došlo 3. 6. 2019 kolem 20 hodin v katastru obce Šenov na silnici I/11 (km 294). Osmapadesátiletý muž řídil nákladní automobil zn. MAN (ve směru z Ostravy na Havířov). Řidič zřejmě při jízdě nevěnoval náležitou pozornost situaci v silničním provozu, přehlédl cyklistu jedoucího stejným směrem. Vozidlo cyklistu zachytilo, došlo k nekoordinovanému pádu cyklisty. Muž utrpěl vážná poranění, byl ošetřen a transportován záchranáři do nemocnice.

K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté provedli ohledání místa nehody, fotografickou a topografickou dokumentaci. Řidič automobilu nebyl ovlivněn alkoholem. K objasnění některých okolností mohou přispět informace svědků, kteří nás mohou kontaktovat na lince 158. Za pomoc děkujeme. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

 

Motocyklista

A dalším vážně zraněným je 40letý motocyklista. Ten při dopravní nehodě utrpěl zranění, jehož doba léčení zřejmě přesáhne šest týdnů. K dopravní nehodě došlo dne 2. 6. 2019 kolem 7.55 hodin ve Slezské Ostravě na křižovatce ulic Českobratrská a rampy ul. Bohumínské. Třiadvacetiletá žena řídila osobní automobil zn. Citroen po vedlejší pozemní komunikaci z ulice Bohumínské a následně měla odbočovat vlevo na ulici Českobratrskou. Řidička zřejmě situaci nevěnovala náležitou pozornost a nedala přednost v jízdě motocyklu zn. Suzuki GS500, který po ulici Českobratrské řídil muž. Při střetu a pádu utrpěl motocyklista vážné poranění, přičemž byl ošetřen záchranáři a transportován k hospitalizaci. I v tomto případě jsme k objasnění okolností skutku zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví. Současně žádáme případné svědky o sdělení informace k věci na lince 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice