4. 7. 2011

Pachatel okradl majitelku, když spala

Spánku mladé ženy využil zloděj, který se v pátek 1. července ráno vloupal přes vstupní dveře do bytu v Bílovci. Pachatel překonal zámek vstupních dveří a prohledal přízemní byt, ve kterém v té době žena spala. Z pokojů postupně odcizil finanční hotovosti. Majitelce způsobil škodu přes osm tisíc korun. Pachatel byl při krádeži vyrušen majitelkou a z místa činu utekl. Bílovečtí policisté po pachateli přečinu krádeže a porušování domovní svobody usilovně pátrají.

 

Všímavý pracovník bezpečnostní agentury zadržel dva zloděje

V rukou policie skončili dva zlodějíčci, kteří v minulých dnech kradli v příborské prodejně. Dopadnout dva zloděje se v sobotu 2. července podařilo všímavé ostraze jedné prodejny v Příboře. První krádež se stala krátce po deváté hodině dopoledne. Jednačtyřicetiletý muž odcizil 5 kusů lahví 0,7 litrů alkoholu v hodnotě přes tisíc korun. Lahve s alkoholem si uschoval za kalhoty a následně byl pracovníkem bezpečnostní agentury zadržen za pokladnou. Další zloděj kradl ve stejné prodejně v odpoledních hodinách. Jednadvacetiletý mladík se v prodejně pokoušel ukrást zboží. Jednalo se o sprchové gely a několik balení sýrů v hodnotě přes dvě stě korun. Jeho počínání však neušlo pozornosti ostrahy. Všímavý pracovník bezpečnostní agentury jej i s lupem, uschovaným do taštičky, kterou měl zavěšenou na rameni, zadržel za pokladnou. Kuriózní na případech je, že se skutky staly ve stejné prodejně a to necelých devět hodin po sobě. Zlodějům, kteří byli již v minulosti za majetkové delikty trestáni, hrozí až tři roky vězení.

 

Vloupání do stáje

Neznámý pachatel vnikl v noci na 2. července do stáje u domu v Trojanovicích, kde se volně pohyboval a odcizil kompletní sadu koňského postroje a 2 kusy železných stahovacích řetězů. Majiteli stáje byla způsobena škoda odcizením za téměř deset tisíc korun. Frenštátští policisté po pachateli krádeže a odcizených věcech intenzivně pátrají.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice