4. 9. 2015

Kradou, aby měli na drogy

Frenštátští policisté zadrželi dva drogově závislé muže, kteří se opakovaně dopouštějí majetkové trestné činnosti na území města Frenštátu pod Radhoštěm. Odcizené věci použili k vlastní potřebě, prodeji a k nákupu omamných látek. Jedná se o drogově závislé, kteří se dopouštějí opakovaně majetkové trestné činnosti. Dostali se do koloběhu užívání návykových látek, potřebě peněz a tak páchají krádeže za účelem získání peněz k nákupu drog. Jedním z nich je podezřelý 22letý zloděj, který se vloupal do budovy školy a krátce po činu byl policisty zadržen. Souběžně je prověřován s případem vloupání do rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm na ul. Příčnice v měsíci srpnu.  Ze sklepních prostor domu si odnesl láhve alkoholu, čímž poškozenému majiteli způsobil 2 tisícovou škodu. Je předpoklad, že se dopustil další majetkové trestné činnosti, ta je ve stadiu vyhodnocování. Druhý z prověřovaných je 23letý muž opakovaně zadržený při krádežích věcí z obchodů. Ten se nezdráhal použít hrubou sílu vůči obsluhujícím, aby mohl utéct a nebyl předán policistům. Ani to mu však nepomohlo, jelikož byl poznán. Oba muži jsou již pravomocně odsouzeni za předešlou majetkovou trestnou činnost, nicméně v ní pokračují nadále. Snahou policistů je zajistit dostatek důkazů usvědčujících jejich protiprávní jednání a následné předání soudu k jejich potrestání. 

 

Odcizené nářadí

V Příboře prověřují policisté okolnosti vloupání do rekonstruovaného domu na ul. Lidická. Pachatel odcizil pracovní nářadí za více jak 50 tisíc korun. K samotnému vloupání mělo dojít v době od 15 do 07 hodiny ranní z 1. na 2. září. Mezi odcizeným nářadím je příklepová vrtačka, úhlová bruska, aku utahovák, elektrické míchadlo, vidiové nářadí značek Hilti a Makita a prodlužovací kabely. Policisté po pachatelích i odcizených věcech pátrají.

 

 

Obecné ohrožení z nedbalosti

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 19letého mladíka pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti. Ke skutku došlo dne 1. 9. 2015 kolem 16.10 hodin na trati mezi železniční stanicí Vratimov a Paskov (mimo železniční přejezd). Mladík je podezřelý, že v kolejišti zanechal malotraktor se zapřaženým návěsem, načež došlo ke střetu s osobním vlakem. Ke zranění cestujících ani vykolejení vlakové soupravy nedošlo. Způsobená škoda na majetku není dosud specifikována. Pachateli předmětného činu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Uvedenému mělo předcházet další protiprávní jednání, konkrétněji krádež. Podezřelý měl na Ostravsku rozbít okno garáže ve výšce 350 cm, spolu s 16letým mladíkem vniknout dovnitř objektu a odcizit různé věci (například lahve alkoholu, oplatky, míče, spreje, kondomy, cukrovinky, pivo či karty). S odcizenými věcmi pak měli místo činu opustit a k přepravě z místa měli užít právě malotraktoru. Stroj měl ovšem při přejezdu kolejí uvíznout a mladíkům se ho nemělo podařit, před příjezdem vlaku, vyprostit. Když mladíci slyšeli blížící se vlak, měli z místa utéci. Dospělému pachateli trestného činu krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice