5. 10. 2022

Krádež okapových svodů a keramického obložení z novostavby rodinného domu ve Spálově

V blíže neustanovené době mezi třináctou hodinou odpolední 1. října a šestou hodinou ranní 3. října letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Spálov na Novojičínsku přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na pozemek jedné z novostaveb a z tohoto rodinného domu následně demontoval a odcizil nejméně 14 metrů měděných okapových svodů včetně kolen a dalšího příslušenství a také z přilehlé garáže odcizil volně odložené keramické obklady o rozměru 30 x 60 centimetrů v množství přes 7 m2. Poškozenému místnímu 30letému muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 31 tisíc korun. Tato trestná činnost majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany policistů místně příslušného Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741.

 

Objasnění krádeže obuvi, oblečení a mobilního telefonu na ulici Lidické v Novém Jičíně

V uplynulých týdnech se policisté z novojičínského Obvodního oddělení intenzivně zabývali oznámením 44letého muže z Přerovska, který podle svých slov měl být okraden ze strany doposud neznámé osoby, a to mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní 20. srpna tohoto roku. V té době si totiž lehl na lavičku naproti hotelu Praha na ulici Lidické v Novém Jičíně, usnul, a když se probudil, tak mu scházela nejen obuv a batoh s různým oblečením (trička a tepláková souprava), ale také různé osobní doklady, tiskopisy, listiny a mobilní telefon, čímž mu vznikla celková hmotná škoda ve výši nejméně 3 a půl tisíce korun. V těchto dnech byl jako pachatel zjištěn a ustanoven 30letý místní muž, který se ke svému protiprávnímu jednání majetkového charakteru plně doznal a ve zkráceném přípravném řízení mu tak bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Silně podnapilá žena ujížděla v osobním automobilu policistům z Opavy až za Nové Sedlice

V těchto dnech policisté a kriminalisté Územního odboru Policie České republiky v Opavě ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je důvodně podezřelá 52letá žena z Krnova, okres Bruntál, která v silně podnapilém stavu řídila osobní motorové vozidlo.

Jak bylo doposud zjištěno a prokázáno, tak shora uvedená žena řídila několik minut před druhou hodinou ranní 1. října 2022 osobní automobil tovární značky VW Passat Variant po ulici Zámecký okruh v Opavě, přičemž byla stavěna službu konající policejní autohlídkou z opavského Obvodního oddělení. Výše jmenovaná řidička však na dávaná znamení ze služebního policejního automobilu k zastavení nereagovala (výstražná světelná i zvuková znamení – maják a nápis STOP), před policisty ujížděla po ulicích Zámecký okruh, Komenského a Těšínská v Opavě, po ulici Ostravské v opavské městské části Komárov, přes obec Nové Sedlice  a zastavila až poblíž odbočky na obec Mokré Lazce, a to na silnici číslo I/11 spojující Opavu s Ostravou. Zde se již kromě policistů z Obvodního oddělení v Opavě nacházeli i přivolaní policisté z Obvodního oddělení v Kravařích. Odborným měřením dechovými zkouškami byly 52leté ženě naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,4 promile alkoholu v dechu. Zakročující policisté následně rozhodli o dodání této řidičky na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění a poté s ní byly prováděny další nutné procesní úkony. Vše je nadále v prověřování ze strany opavských kriminalistů.

 

Případ krádeže lešení v zahrádkářské osadě za Slezskou nemocnicí v Opavě

V blíže neustanovené době mezi 28. zářím a 4. říjnem letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v nové zahrádkářské osadě „Svatá Anna“ za areálem Slezské nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě přečin krádeže tím, že po odsunutí mobilního oplocení neoprávněně vstoupil na jeden ze zdejších pozemků a po demontáži dvoupatrového celokovového lešení toto odcizil, čímž poškozeným fyzickým i právnickým osobám z Opavy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 75 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného stavebního materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně kdykoli na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Neoprávněné pokácení a odcizení stromů z lesního porostu v obci Rýžoviště

Mezi sedmou a dvanáctou hodinou dopolední 4. října 2022 doposud neznámá osoba nebo neznámé osoby spáchala či spáchaly na katastru obce Rýžoviště na Bruntálsku přečin krádeže, kterým se nyní intenzivně zabývají místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Rýmařově.

Jak bylo doposud zjištěno a prokázáno, tak neznámý pachatel ve výše uvedené době ve zdejším lesním porostu neoprávněně pokácel 21 kusů stromů, kdy následně tyto smrky na místě odvětvil, pokrátil a odvezl neznámo kam. Odcizením přibližně 21 m3 dřevní hmoty vznikla poškozené právnické organizaci celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 40 tisíc korun. Na místě činu byly nalezeny a následně zajištěny plastové či kovové klíny a kladivo a v bezprostředním okolí byl výskyt velkého množství pilin a v přilehlém poli vyjeté koleje blíže nespecifikovaného motorového vozidla. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného dřeva, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice