5. 11. 2018

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 3. října 2018 okolo 13:30 hodin došlo v Novém Jičíně k dopravní nehodě. Jednapadesátiletá žena měla na ulici Gregorova vstoupit z levé strany zpoza zaparkovaného vozidla do jízdní dráhy městskému elektrobusu, který jel směrem na ulici Jubilejní. Aby řidič autobusu zabránil střetu, musel prudce zabrzdit, následkem čehož došlo k pádu tří cestujících, a to žen, kdy dvě z nich utrpěly vážná zranění.


Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří v danou chvíli v elektrobusu cestovali a další případné svědky dopravní nehody,

aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 250, 974 735 251, popřípadě na bezplatné lince 158,

nebo navštívili kteroukoliv z policejních služeben.

 

Vážná nehoda

Ostravští policisté prověřují okolnosti vážné dopravní nehody, ke které došlo 2. 11. 2018 krátce před 08.30 hodin ve Slezské Ostravě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 78letá řidička automobilu zn. Škoda z dosud nezjištěných příčin nezastavila před vyznačeným přechodem pro chodce, načež došlo ke střetu a následnému pádu 26leté chodkyně. Řidička je podezřelá, že na přechod pro chodce vjela na červený signál „stůj.“ Mladá žena utrpěla vážná poranění, byla ošetřena a převezena do nemocnice. Doba léčení chodkyně není dosud specifikována. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

 

Krádež

Kolem poledne 2. 11. 2018 v Ostravě došlo k protiprávnímu jednání majetkového charakteru. Třiatřicetiletý muž měl v areálu jedné z provozoven naložit do zavazadlového prostoru automobilu zn. Opel kbelík koksu a dlažební kostky. S předmětným zbožím se měl bez toho, že by jej zaplatit, snažit vyjet z areálu společnosti. Cestu mu však měl zahradit řidič nakladače. Opakovaně měl podezřelý narazit do lžíce nakladače, načež byl omezen na osobní svobodě policisty. Škoda na majetku byla předběžně specifikována v řádu šesti set korun. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Za volantem

Sdělení obvinění pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si vyslechl 19letý muž. Ačkoliv byli muži ve správním řízení uloženy zákazy činností (spočívající v zákazu řízení motorových vozidel) za volant automobilu zn. Renault měl usednout opakovaně ve dnech 3. 11. 2018 a 4. 11. 2018 v Ostravě-Vítkovicích. Dále měl muž opakovaně řídit motorová vozidla i v předchozích měsících (přes uložený zákaz). Policisté řidiče zastavili dne 3. 11. 2018 kolem 9.20 hodin, následný den pak krátce před 12.15 hodin. Po shromáždění důkazů bylo zahájeno trestní stíhání muže, policisté zajistili také předmětné vozidlo, které řidič užil. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Bruntál – Tragická dopravní nehoda

 

V sobotu dne 3. listopadu krátce po patnácté hodině došlo na silnici II/450 v Bruntále, na ulici Staroměstské k tragické dopravní nehodě.

 

Pětadvacetiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Renault po silnici II/450 ve směru od Starého Města na Bruntál, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem značky Hyundai. Následně byla obě vozidla následkem střetu odhozena do silniční příkopy. Při nehodě utrpěla pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního vozidla Hyundai zranění neslučitelná se životem a stejně starý řidič utrpěl těžké zranění a z místa nehody byl transportován do nemocnice. Řidič vozidla Renault utrpěl lehké zranění, bez nutnosti hospitalizace, které mu záchranáři ošetřili na místě. Policisté u řidiče vozidla Renault na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které opakovaně nadýchal hodnoty dosahující téměř dvě promile alkoholu. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů z Bruntálu.

 

Vloupání do vozidla

Neznámý pachatel vnikl v době od 16:20 do 17:35 hodin dne 3. listopadu 2018 do osobního vozidla značky Lexus, které stálo zaparkované na parkovišti na ulici Na Nábřeží v Havířově. Pachatel nezjištěným nástrojem rozbil trojúhelníkové okno zadních levých dveří a z vozidla odcizil osobní věci, oblečení a elektroniku. Majiteli vozidla tak způsobil škodu v předběžné výši 50 tisíc korun. Po pachateli pátrají havířovští policisté. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

 

Krádež mobilního telefonu Apple iPhone X

Opavští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže. Dosud neznámý pachatel odcizil v noci z pátku na sobotu 3. listopadu 2018 mobilní telefon značky Apple iPhone X. Pachatel využil nepozornosti majitelky, která si telefon odložila v restauraci na stůl. Svým jednáním jí tak způsobil škodu za 27 tisíc korun. Po pachateli a mobilním telefonu nyní intenzivně pátrají opavští policisté. V případě dopadení a odsouzení hrozí neznámému pachateli za uvedené jednání až dvouletý pobyt za mřížemi.

  

Krádež kabelky

Dosud neznámý pachatel odcizil v noci z pátku na sobotu 3. listopadu 2018, v době okolo půlnoci, v jednom z barů na ulici Nádražní volně odloženou dámskou koženou kabelku značky Michael Kors. V kabelce se nacházely osobní doklady, platební karty, mobilní telefon a finanční hotovost. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 12 tisíc korun. Ostravští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice