6. 11. 2018

Při rekonstrukci podlahy našel ruční granáty

Během pátečního odpoledne oznámil na linku 158 jednapadesátiletý muž z obce Bravinné na Bílovecku, že při rekonstrukci betonové podlahy ve svém domě nalezl větší množství staré munice. Policisté z obvodního oddělení místo nálezu zajistili a vyčkali na příjezd kolegy z pyrotechnické služby. Ten zjistil, že se jedná o ruční granáty ruské výroby vzor 42 a ruční granát německé výroby Eihandgranate. Nalezenou munici si policejní pyrotechnik následně převzal a odvezl k likvidaci.

 

Žena odmítala opustit byt, skončila v policejních poutech

Policisté z Nového Jičína v nedělních ranních hodinách vyjížděli k podnapilé agresivní ženě. Ta odmítala opustit byt pětačtyřicetiletého muže, u kterého byla na návštěvě. Jednačtyřicetiletá žena zasahující policisty vulgárně urážela a i přes jejich opakovanou výzvu odmítla byt opustit. Z tohoto důvodu museli policisté ženu z bytu vyvést za použití donucovacích prostředků a přiložení služebních pout. Zajištěná se odmítla podrobit dechové zkoušce na alkohol, přesto však byla vzhledem ke své značné podnapilosti převezena na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Nyní jí za přestupek proti občanskému soužití a přestupek proti veřejnému pořádku hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun.

 

Z garáže odcizil motocykly a elektorokolo

Kopřivničtí policisté pátrají po pachateli, který se z pátku na sobotu dopustil přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Pachatel neuzamčenou brankou vešel na pozemek rodinného domu šestasedmdesátiletého muže a po rozbití sklené výplně okna vnikl do garáže. Z té následně odcizil dva motocykly a také elektrokolo, vše v celkové hodnotě více jak 70 tisíc korun. Jeden z motocyklů se však zřejmě pachateli nehodil, jelikož jej následující den našel nedaleko místa události náhodný kolemjdoucí. Pachateli nyní hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

 

Obviněn z několika podvodů

Ostravští kriminalisté zahájili dne 5. 11. 2018 trestní stíhání šestadvacetiletého muže pro přečin podvod a přečin poškození cizích práv. Obviněný se trestné činnosti měl dopustit celkem v patnácti případech, v období devíti měsíců. Pro své protiprávní jednání měl využívat předchozí známosti a důvěry čtyřiadvacetiletého muže. Podvodně měl z něj vylákat finanční hotovost několik desítek tisíc korun na sestavení stolního počítače, přičemž neměl v úmyslu toto splnit. V dalších případech měl obviněný zneužít osobní údaje zmíněného poškozeného a opatřit sobě neoprávněné finanční prostředky. Prostřednictvím internetu měl nejprve sjednat na poškozeného u vícero společností úvěr. Po jeho schválení byly finanční prostředky vyplaceny na účet podvedeného muže. Obviněný měl následně poškozenému v podvodném úmyslu sdělit, že uvedené peníze si nechal poslat na jeho běžný účet. Ten je v dobré víře měl vybrat a předat šestadvacetiletému muži. V jiných případech, opět s využitím známosti poškozeného a jeho důvěřivosti, jej měl pod různými smyšlenými legendami přimět ke koupi elektroniky na splátky. Tuto měl následně od něj podvodně vylákat, věci nevrátit a ani neuhradit splátky. Se záměrem se neoprávněně obohatit měl také poškozeného přimět k tomu, aby si na úhradu předchozích dluhů vzal prostřednictvím banky úvěr přes sto tisíc korun. Vyplacenou finanční hotovost měl poškozený předat obviněnému, který v podvodném úmyslu přislíbil úhradu dluhů za podvedeného muže. Celková způsobená škoda dosahuje částky téměř tři sta tisíc korun. Za uvedené přečiny hrozí muži trest odnětí svobody v délce až pět let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice