4. 12. 2019

(Ne)Seznámení ji stálo přes milion korun

 

Podvodníci se vydávají za americké vojáky, milionáře nebo zadržované piráty na lodi. Chtěla se přes internet seznámit. Uvěřila popsané rodinné tragédii neznámého muže a slibům, že s ní chce žít. Nyní je „chudší“ o více než 1,2 milionu korun.

Žena (přes 60 let) z Českého Těšína na jaře navázala přes internet „virtuální partnerský vztah“ s neznámou osobou, mužem, kterému dle sdělení tragicky zahynula rodina na lodi. A jelikož chtěl s mu sympatickou paní navázat bližší vztah, rozhodl se přijet za ní na Moravu. Bylo ale zapotřebí finančně uhradit cestovní náklady a další náležitosti. A tak paní zasílala v průběhu měsíců různé částky, v součtu přes 1,2 milionu korun. Přesto, muž dosud do republiky nedorazil a peníze nevrátil… Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality územního odboru Frýdek – Místek věc prověřují pro trestný čin podvodu.

O daném tématu je potřeba hovořit. Apelujeme tedy rovněž na rodinné příslušníky a známé osob bez partnera, ať s nimi tuto záležitost proberou s upozorněním nepodléhat citovým sdělením neznámých osob skrze sociální sítě, řádně si vše prověřit a podobně. Sociální sítě se vyznačují obrovskou anonymitou a je potřeba učit se s informacemi pracovat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice