5. 3. 2021

Vloupání do objektu soukromé společnosti v obci Jerlochovice

V blíže neustanovené době mezi devatenáctou hodinou podvečerní 27. února a šestou hodinou ranní 1. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal ve Fulneku, v části Jerlochovice zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do areálu zdejší soukromé společnosti a po rozbití skleněné výplně okna se vloupal do jedné z kanceláří. Následným odcizením příruční pokladny s finančními prostředky a poškozením zařízení vnikla novojičínské právnické osobě celková hmotná škoda na majetku ve výši 54 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

 

Sprejerství, poškození fasády budov novojičínských školských zařízení

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech prověřují všechny skutečnosti nasvědčující tomu, že na ulici Jubilejní v Novém Jičíně doposud neznámý pachatel spáchal přečin poškození cizí věci. V přesně neustanovené době totiž došlo k úmyslnému poškození fasád na budovách zdejší mateřské a základní školy, a to různými nápisy a piktogramy fixy bílé, oranžové a žluté barvy. Poškozené příspěvkové organizaci tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 30 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo Obvodního oddělení v Novém Jičíně 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Silně podnapilý muž tropil výtržnost v bytě novojičínského panelového domu

Okolo půlnoci z druhého na třetího března letošního roku byla službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení vyslána do jednoho z panelových domů na ulici Dvořákové v Novém Jičíně, kde se jistý muž chová velmi hlučně a ruší noční klid. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že 32letý muž je v silně podnapilém stavu, z okna bytu vyhazuje na veřejné prostranství (travnatá plocha a chodník) různé věci z domácnosti, a to igelitové sáčky, plastový odkapávač a plastovou dětskou sedačku. Přivolaným policistům následně vulgárně nadával, choval se arogantně a agresivně a na výzvy nezanechal svého protiprávního jednání. Zakročující policejní hlídka tak rozhodla o jeho zajištění a vzhledem k jeho podnapilosti o dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Následná orientační dechová zkouška u něj prokázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou přes 2 promile alkoholu v dechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na řádově několik set korun a celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu výtržnictví.

 

Frýdeckomístečtí policisté prověřují vloupání do prodejny

V blíže nezjištěné době mezi dvacátou hodinou večerní 3. března a šestou hodinou ranní 4. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Janáčkové ve Frýdku-Místku zločin krádeže tím, že po vypáčení vstupních dveří vnikl do zdejší prodejny smíšeného zboží, ze které následně odcizil různé druhy a množství cigaret, tabákových výrobků, alkoholických nápojů, cukrovinek a mobilní telefon značky Huawei Y5 černé barvy, čímž poškozené právnické osobě z Frýdeckomístecka vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši minimálně 10 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frýdku-Místku v úzké spolupráci s frýdeckomísteckými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 732 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice