5. 5. 2020

Odcizení dvou stromů z lesního porostu na katastru obce Spálov

V blíže neupřesněné době od poloviny ledna do konce dubna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na katastru obce Spálov přečin či zločin krádeže tím, že ve zdejším lesním porostu pokácel, vytěžil a odcizil dva vzrostlé stromy (jedle) o objemu přes 6 m3 dřevní hmoty, čímž poškozené opavské společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 10 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených stromů nebo dřeva, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741.

 

Vloupání do rodinného domu v obci Libhošť

Mezi čtrnáctou hodinou odpolední 26. dubna a patnáctou hodinou odpolední 29. dubna tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala v obci Libhošť přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže tím, že nejprve neoprávněně vstoupila na pozemek jednoho z rodinných domů, následně za pomocí nalezeného žebříku vylezla na balkón a po rozbití skleněné výplně dveří se vloupala do obytných prostor, ze kterých odcizila čtyřtaktní strunovou sekačku značky Hecht červenobílé barvy a elektrickou kytaru červenobílé barvy, čímž poškozenému 59letému muži z Brna byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do objektu cukrářství v Kopřivnici

V brzkých ranních hodinách posledního dubnového dne letošního roku se doposud neznámý pachatel vloupal do cukrárenské provozovny na ulici Školní v Kopřivnici, kterou prohledal a následně odcizil finanční prostředky na hotovosti, plastový odpadkový koš, role pytlíků do koše a textilní utěrky, čímž poškozené místní soukromé společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 18 tisíc korun. Na místo činu byl přivolán i policejní psovod se služebním psem, který vypracoval pachovou stopu v délce 800 metrů ke garážím na ulici Pod bílou horou v Kopřivnici. Tento zločin krádeže nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či nálezu financí a dalších věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Silniční kontrola silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Kopřivnici

Pár minut po desáté hodině dopolední 2. května 2020 policejní hlídka z kopřivnického Obvodního oddělení v rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na ulici Paseky v Kopřivnici řidiče malého motocyklu tovární značky Jawa Babetta, a to 45letého místního muže. Odborným měřením dechovými zkouškami u něj byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,1 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený motocyklista s naměřenými hodnotami souhlasil, nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Vloupání do rodinného domu v obci Butovice

Mezi patnáctou hodinou odpolední a jednadvacátou hodinou večerní 2. května letošního roku doposud neznámý pachatel neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Poštovní ve Studénce, v části Butovice, kdy poté vnikl do obytných prostor domu a odcizil finanční prostředky v hodnotě 7 tisíc korun, ke škodě místní 70leté ženě. Tento přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice