6. 5. 2020

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Kopřivnici

Přibližně třicet minut po jedné hodině ranní 6. května 2020 řídil po ulici Záhumenní v Kopřivnici 24letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf, a to ve směru od obce Štramberk ke křižovatce s ulicí Kpt. Jaroše, přičemž při odbočování vpravo nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se střetl s osobním automobilem tovární značky Škoda Roomster, jenž řídil místní 42letý muž. Při dopravní nehodě utrpěl tento řidič škodovky zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici a jeho orientační dechová zkouška vyzněla negativně. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 80 tisíc korun. Pozitivní však bylo odborné měření dechovými zkouškami u prvně jmenovaného muže, u kterého byly naměřeny hodnoty bezmála 1,5 promile alkoholu v dechu. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Úmyslné poškození osobního automobilu v Novém Jičíně

V blíže neustanovené době mezi 30. dubnem a 3. květnem letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Revoluční v Novém Jičíně přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky VW Passat Variant. Různými rýhami do laku kompletní karosérie automobilu vznikla poškozenému místnímu 48letému muži celková hmotná škoda na majetku ve výši 12 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodu jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do kůlny za panelovým domem na ulici Nádražní v Novém Jičíně

Mezi desátou hodinou dopolední 3. května a osmou hodinou ranní 4. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Nádražní v Novém Jičíně zločin krádeže tím, že se po vypáčení dveří vloupal do kůlny za jedním z panelových domů, ze které odcizil pánské horské jízdní kolo značky X-Fact bílé barvy, dámské horské jízdní kolo značky Apache Hawk bílo-zeleno-modré barvy, pánské trekingové jízdní kolo značky Core černé barvy a tři rybářské navijáky značek Spro Hardline, Avatar a SportFish modré a zelených barev, čímž poškozenému místnímu 44letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 23 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu shora uvedených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do garáže v obci Hukovice

V blíže neupřesněné době na konci měsíce dubna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Bartošovice, část Hukovice zločin krádeže tím, že se u jednoho ze zdejších domů vloupal do samostatně stojící garáže, ze které odcizil pánské horské jízdní kolo značky Leader Bikes Fox černozelené barvy, stan pro tři osoby hnědé barvy, tři rybářské teleskopické pruty s navijáky a další rybářské potřeby, nářadí a náčiní, čímž dvěma poškozeným osobám z Novojičínska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 16 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice