5. 6. 2015

Kradl bezpečnostní kamery

Z přečinu krádeže je podezřelý 36letý muž, který měl z 1. na 2. 6.2015 demontovat a následně odcizit instalované bezpečnostní kamery z restaurace v Novém Jičíně. Majiteli tak způsobil 14 tisícovou škodu. Policisté podezřelého muže zajistili následujícího dne i odcizenými kamerami. Jedním z poznávacích znaků byly výrazné tkaničky bot pachatele, které byly zachyceny na záznamu v době odcizení kamer. Podezřelý se ke krádeži policistům doznal a odcizené kamery jim vydal. Zloděj se dopouští trestné činnosti opakovaně, naposledy byl v měsíci dubnu zadržen při krádeži bot v jedné z novojičínských prodejen, a pár dní poté kontrolován policisty při řízení automobilu v době kdy měl udělen trest zákazu řízení, čímž se dopustil dalšího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. V minulosti byl také prověřován pro zločin loupeže. Po samotném zadržení skončil podezřelý v policejní cele, kdy policisté proti němu zahájili úkony ve zkráceném přípravném řízení se snahou v co nejkratší možné lhůtě jej předat soudu k potrestání.

 

Motorové pily

Jednu krádež motorové pily frenštátští policisté objasnili a další dvě krádeže pil přijali k prověřování. Pachatelem krádeže motorové pily je 22letý recidivista ze Štramberku, který v noci z 28. na 5. 2015 vnikl bez použití násilí do rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm na ul. Střelniční. Z komory v chodbě domu odcizil motorovou pilu zn. Stihl v hodnotě téměř 5 tisíc Kč. K další krádeži mělo dojít v období od 2. do 4. 6. 2015 v Bordovicích. Zloděj vnikl do dílny na zahradě, kterou prohledal. Když odcházel, tak si s sebou odnesl dvě motorové pily zn. Stihl a Husqvarna v hodnotě 20 tisíc korun.

 

Policejní pohádky – vyhodnocení soutěže

Celkem čtrnáct ZŠ a MŠ v okrese Nový Jičín projevilo zájem o soutěž vyhlášenou Moravskoslezskou policií v rámci projektu „Policejní pohádky“. Téměř stovka dodaných prací dětí v různých podobách od obrázků, ilustrovaných knížek, plastických výtvorů až po keramiku zaplnily stoly v přednáškovém sále územního odboru policie Nový Jičín. Hodnotící porota měla těžký úkol vybrat ty nejzdařilejší. Z každého doručeného a vystaveného dílka bylo znát, že si malí autoři dali záležet. Bylo zřejmé, že i samotnou knihu Policejních pohádek, rozdanou policií do škol, měli autoři ve svých rukou a paní učitelky jim je předčítaly nebo jí četli sami. Jednotlivé práce představovaly příběhy z knížky z pohledu a schopností vlastní kreativity dětí. Z vyhlášených propozic soutěže vybrala porota vítěze. V kategorii školních dětí zvítězily obrázky s názvem „Bohumil a únosce jeho peněz“ od Veroniky Klingerová z 5 tř. ZŠ Kopřivnice – Lubina, s obrázkem „Záchranná akce“ od Nikoly Jenišové a Michala Matuly z 5 tř. ZŠ Kopřivnice – Lubina a dílko obrázkové knihy „Policejní pohádky“ od Báry Marčíkové žákyně 5 tř. ZŠ J. A. Komenského ve Fulneku. V kategorii předškoláků získal ocenění Jakub Jalůvka z MŠ Záhumenní 1148, Kopřivnice se svým obrázkem „Policista Honzík jede zachraňovat děti“, Šimon Blažek, MŠ Markova, Frenštát p/Radhoštěm s keramickým dílkem „Proč cesta není hřiště“ a Lukáš Matiňák s Jakubem Vařákem z MŠ Markova, Frenštát p/Radhoštěm s velkým společně vytvořeným obrázkem „Jak droga zatemnila Petříkovi mysl“. Ve zvláštní kategorii s ojedinělým kreativním přístupem se umístila práce plastického modelu „Jak Frantík a Terezka zkoušeli tatínkovo víno“ od Anežky Plesníkové a Ester Vítkové ze ZaMŠ Hostašovice. Všichni vybraní soutěžící za svou snahu dostali ocenění ve formě diplomů, knihy policejních pohádek a dalších dárků s policejní tématikou. Jednotlivé dílka dětí budou vystaveny v rámci oslav Dne policie ČR 2015 na Slezskoostravském hradě v Ostravě dne 20. června 2015 veřejnosti na obdiv. Všichni co na hrad přijdou, se mohou zúčastnit soutěže o knihu Policejních pohádek, která je připravena pro prvních 500 přihlášených dětí.

předání ocenění Anežce Plesníkové a Ester Vítkové ZaMŠ Hostašovice, por. Mgr. Petr Gřes (7) předání ocenění vedoucím ÚO NJ plk. ing. Miloslavem Steinerem a por. Mgr. Petrem Gřesem , Báře Marčíkové ZŠ Komeského Fulnek (11) předání ocenění Veronice Klingeroé, Nikol Jenišové a Michalu Matulovi, Vedoucím oddělení Kopřivnice npor. Bc. Ivanem Pilátem a por. Mgr. Petrem Gřesem

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice