3. 6. 2015

Vzal auto otci

Na zběsilý úprk z vozidla se dal 19letý řidič při policejní kontrole v Kopřivnici. Nebyl však dostatečně rychlý a tak jej policisté zadrželi. Pro policisty známá osoba, dopouštějící se opakovaně protiprávního jednání, má za sebou trest zákazu řízení motorových vozidel, krádeže a řízení pod vlivem drog. Jeho důvod útěku byl zcela jasný. Řídil vozidlo, které vzal svému otci bez jeho svolení a opětovně řídil pod vlivem drog, což prokázal provedený test. V současné době jej kopřivničtí policisté prověřují s podezřením ze spáchání přečinu krádež, neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. Mimo jiné je podezřelý ze spáchání krádeže zboží v prodejně.     

 

Nemá čím točit med

Více jak 20 tisícová škoda vznikla včelaři odcizením dvou medometů. Nezbytné zařízení pro včelaře ke stáčení medu, zařízení nazývané medomet, měl poškozený uložené ve sklepních prostorách panelového domu v Příboře. Doposud neznámý pachatel mu je měl odcizit v období konce měsíce května. Odcizením tohoto zařízení mu vznikla škoda přesahující 20 tisíc korun. V okrese Nový Jičín již v minulosti vyšetřovali policisté několik krádeží související s včelařstvím. Pachatelé odcizili na různých místech zařízení k výrobě medu, ale také několik úlů. Žádného ze zlodějů se však nepodařilo zjistit. Většinou se jednalo o úly, které byly o samotě. Jedním z okradených byl včelařl z Trojanovic. Krádeží přišel o 4 ks úlů včelně včel. V předešlých létech okradl zloděj i jiné včelaře v Sedlnicích, Bernarticích nad Odrou a Jeseníku nad Odrou. Ve všech případech zmizely kompletní úly se včelami. Poškození vyčíslili vzniklou škodu na téměř 50 tisíc korun a to se nevyjadřovali k nesčetnému množství práce a času, který chovu a budování věnovali.

 

Snadná obživa

Chvíle nepozornosti majitelů využili zloději k vykradení zaparkovaných automobilů a odcizení kabelek. V posledních dnech vykradli zloději na území okresu Nového Jičína tři automobily. Poškozené jsou dvě ženy a jeden muž.  Kabelku s penězi, doklady a mobilním telefonem odcizil zloděj v Příboře na ul. Hřbitovní během ¼ hodiny před polednem.  Rozbitím okna dveří a krádeží způsobil poškozené téměř 40 tisícovou škodu. Další poškozená majitelka automobilu nechala své věci na sedle uvnitř zaparkovaného vozu před mateřskou školou ve Studénce. Také jí vnikl zloděj do automobilu rozbitím okna dveří. Téměř 8 tisícová škoda na odcizených věcech. Třetím okradeným je řidič Fordu Tranzit s 8 tisícovou škodou. Také jeho taška na sedadle vozidla zaujala pozornost zloděje, který se dovnitř auta dostal oknem dveří a odnesl si peněženku s platebními kartami. Auto není trezor! Svou nepozorností dávají poškození jasnou výzvu nenechavým zlodějů, kteří toho okamžitě využijí. Následkem jsou škody na vozidlech, finanční i časová ztráta při vyřizování nových dokladů a blokací účtů u bankovních společností.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice