5. 8. 2011

Pracovní úraz

Novojičínsko – Okolnostmi pracovního úrazu, který se stal v úterý 2. srpna v objektu jedné firmy ve Štramberku, se v současné době zabývají kopřivničtí policisté. K úrazu mělo dojít krátce po deváté hodině dopoledne. V té době 44letý zaměstnanec firmy prováděl pomocí hadice, přečerpávání sypkého materiálu z cisterny do budovy mlýnice vápna a hašení hydrátu. Při tomto došlo ke zlomení pacek zajišťujících hadici, jejímu následnému uvolnění a vystřelení. Uvolněná hadice zasáhla poškozené a způsobila mu otevřenou zlomeninu holeni kosti. Zraněný muž byl sanitkou převezen do novojičínské nemocnice k operaci. Předběžná doba léčení potrvá v délce 3 měsíců. Kopřivničtí policisté případ prošetřují po podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Nedal souhlas s trestním stíháním bratra

Na počátku týdne oznámil příborským policistům mladý muž z Kopřivnice, že mu neznámý pachatel odcizil z pokoje rodinného domu v Příboře notebook. Krádež notebooku značky MSI v hodnotě 13 tisíc korun se stala během dne 1. srpna letošního roku. Během krátké doby se podařilo příborským policistům zjistit pachatele krádeže. Podezřelým byl bratr poškozeného, který se k činu doznal. Odcizený notebook byl následně vrácen jeho majiteli. Věc bude po zadokumentování odložena, neboť poškozený nedal souhlas s trestním stíháním bratra.

 

Bývalé přítelkyní četl esemesky v mobilu

Z přečinu porušení tajemství dopravovaných zpráv je podezřelý osmatřicetiletý muž z Příbora. Podezřelý v polovině června letošního roku v Sedlnicích úmyslně porušil tajemství textové zprávy, poslané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku a uživateli, který zprávu přijímá. Svého jednání se dopustil tím, že si v mobilním telefonu bývalé přítelkyně četl přijaté SMS zprávy zaslané majitelce tohoto telefonu. Okolnosti případu nadále prošetřují příborští policisté.

 

Podvod – nemá peníze ani zboží

Dalším případem podvodného jednání prostřednictvím internetových služeb se v současné době zabývají novojičínští policisté. Muž z Novojičínska na konci března letošního roku na internetovém portálu nalezl pod jménem firmy, která se zabývá nábytkem a příslušenství, prodej koupelnového setu značky Next. Uvedené zboží vydražil a na základě vyhrané aukce, a po následné telefonické dohodě, zaslal na účet částku přes devět tisíc korun. Do současné doby poškozený objednané zboží neobdržel a zaslaná finanční hotovost, přes opakované přísliby, následné telefonické a emailové urgence mu nebyla taktéž zpět vrácena.

 

Na zemi kopal do poškozeného

V polovině tohoto týdne došlo v Bílovci na ulici Dukelská k výtržnictví a ublížení na zdraví. Z tohoto jednání je podezřelý místní 45letý muž. Podezřelý měl okolo poledne u venkovního posezení rychlého občerstvení napadnout o sedm let mladšího muže. Napadení přecházela slovní rozepře mezi muži. Agresor měl poškozeného několikrát udeřit pěstí do obličeje. Když napadený muž upadl na zem, několikrát jej dále nohou kopl do oblasti hlavy, krku a žeber. Při napadení mu způsobil četné podlitiny v obličeji, krku a tržné rány pod okem a na temeni hlavy. Doba léčení nebyla doposud upřesněna.

 

Vandal poškodil značky, koše a lavičky

Předběžnou škodu přes šest tisíc korun způsobil v noci na 3. srpna doposud neznámý vandal v Bartošovicích. Pachatel v zámeckém parku a jeho blízkém okolí poškodil dopravní značku se zrcadlem, kterou vyhnul trubku a rozbil horní část zrcadla. Dále poškodil dřevěnou lavičku a odpadkový koš. Podobný případ vandalismu zaznamenali občané a vedení obce v Libhošti. Zde neznámý výtečník před více jak dvěma týdny poškodil dopravní značení u místního obecního úřadu. Vandal vyvrátil dvě dopravní značky, které naštěstí nepoškodil a místní je museli znovu do země důkladně zabetonovat.

 

Krádež svodidel

Škodu přes 130 tisíc korun způsobil v těchto dnech neznámý pachatel, který v noci na 3. srpna odcizil poblíž účelové komunikace, která vede souběžně se silnicí č. I/57 v Hladkých Životicích svodidla. Pachatel na místě, kterému místní říkají Petrželový vrch, odmontoval a odcizil 14 kusů svodidel o rozměrech 10 x 35 x 400 centimetrů. Fulnečtí policisté po pachateli a odcizených svodidlech nadále pátrají.

 

Mladíci kradli v obchodě kosmetiku

Novojičínsko – Policie hledá zloděje, kteří kradli v prodejně kosmetiku. Novojičínští policisté pátrají po skupince tří pachatelů, kteří kradli kosmetiku v jednom z prodejen v Novém Jičíně. Případ se odehrál na konci června letošního roku. Krátce před třetí hodinou odpoledne v sobotu 25. června vstoupili do prodejny Lidl v Novém Jičíně tři mladíci. Všichni „pracovali“ velmi sehraně. Jeden muž hlídal, další dva sundávali zboží z regálu a společně je ukládali do připraveného batohu, který jeden z pachatelů bez zaplacení vynášel ven. Za pokladnami byl pachatel s batohem plným kradeného zboží zadržen. Pachatel nereagoval na oslovení pracovníka bezpečnostní služby a společně s komplicem se snažili rychlým krokem z prodejny odejít. Jedna z prodavaček ještě stačila elektronicky zablokovány dveře prodejny. Oba pachatelé se snažili zavřené dveře násilím otevřít. Tomu se snažil tělem zabránit pracovník ochranky, ale marně. Za pomoci třetího pachatele, který byl již z prodejny pryč, došlo k násilnému otevření dveří, poškození skleněné výplně a následnému útěku pachatelů neznámo kam. Tento případ ale není zdaleka jediný. Policisté mají poznatky, že se tato organizovaná skupinka mohla dopouštět krádeží ve stejných obchodech v rámci jiných okresů. Způsobena škoda odcizením zboží v tomto případě přesáhla částku tisíc sedm set roku a poškozením za bezmála jedenáct tisíc korun. Policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže a poškozování cizí věci, spáchané ve formě spolupachatelství. V případě, že se jim prokáže, že spáchali čin, jako členové organizované skupiny mohou dostat trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. Novojičínským policistům se podařilo získat záznamy z bezpečnostních kamer, na kterých jsou zachycení pachatele přímo při krádeži. Jakékoliv poznatky k této dosud neznámé trojici přijmou policisté na lince 158 nebo občané mohou volat přímo novojičínským policistům na číslo 974 735 651.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice