17. 8. 2011

Agresivita zlodějů v obchodech stoupá.

V minulém týdnu zveřejněná událost o krádeži v obchodě v Novém Jičíně, kdy pachatelé byli zachyceni bezpečnostními kamerami, když rozbili vstupní dveře do prodejny, má své pokračování. Pachatelé uvedeného skutku byli policisty zadrženi, když se na základě výzvy zveřejněné v médiích přišli policistům přihlásit.

Jiný případ se udál v pátek 12. srpna tentokrát v prodejně potravin ve Studénce. Krátce před druhou hodinou odpolední se pokusili dva mladiství pachatelé společně s 20letým kamarádem odcizit dvě čokolády v ceně 50 korun. Když si prodavačka všimla krádeže, šla uzamknout prodejnu. Jeden z mladistvých pachatelů do ní strčil tak silně, že upadla na radiátor a následně na zem. Z prodejny se mu podařilo utéct. Druzí dva však z prodejny již neutekli. Nákupním košíkem házeli a najížděli do uzamčených vstupních dveří prodejny. Skleněnou výplň dveří rozbili, ovšem z prodejny se již nedostali. Během doby než přijeli policisté agresivně a vulgárně vyhrožovali obsluze prodejny. Před příjezdem policistů se jim snažili schovat ve sklepních prostorech prodejny. Oba dva pachatele pak policisté zadrželi a umístili v policejních celách. Třetího z nich zadrželi obecní policisté v ujíždějícím voze a předali jej policistům k výslechu. Policejní komisař zahájil proti všem pachatelům trestní stíhání z několika trestných činů – přečinů a provinění – krádeže, výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti skupině obyvatel jednotlivci. Bližší informace s ohledem na mladistvý věk dvou pachatelů však nelze více poskytnout.

    

 

Úspěšný policejní zátah na výrobce pervitinu ve Studénce.

Dlouhodobě připravovaná akce k zadržení výrobců drog byla úspěšná. V úterý 26. července v odpoledních hodinách ve Studénce na Novojičínsku zatýkali policisté výrobce pervitinu přímo v jejich laboratoři. V úderné policejní razii se zásahovou jednotkou zadrželi policisté tři muže přímo při výrobě drogy. Dva muži z Ostravy a jeden z Novojičínska ve věku 32 až 47let jí vyráběli z volně dostupných léčiv prodávaných v Polsku. Následně jí pak distribuovali na území Ostravy. Cena gramu této drogy se v distribuční síti pohybuje mezi 800 – 1000 korunami. Policisté zjistili, že v místě zadržení vyráběli drogy od podzimu loňského roku a vyrobili jí minimálně v množství o váze dvou kilogramů. Výrobou a následnou distribucí tak získali finanční prostředky v řádech několika milionů korun. Jeden ze zadržených pachatelů se nachází ve vazební věznici. Policisté na případu nadále pracují s podezřením ze spáchání zločinů nedovoleného držení, výroby přechovávání a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. O samotné výši testu rozhodne soud. Trestní sazba odnětí svobody je v tomto případě v délce jednota až pěti let, nebo peněžitý trest.

   

 

Nefunkční signalizační zařízení.

Novojičínští policisté prověřují množící se krádeže měděných lan na železnici. Nejedná se o ojedinělý případ. Na železniční trati mezi Příborem a Kopřivnicí odcizili pachatelé toto zařízení již několikrát. Zloději odcizují vše co je ze železa, mědi prostě vše co se dá zpeněžit. Naposledy došlo ke krádeži 10. srpna krátce před půlnocí. Odcizením tří kusů měděných lan stykového transformátoru způsobil neznámý pachatel nefunkčnost signalizačního zařízení chráněného přejezdu v Příboře (č.C1 -14.012 km). Signalizační zařízení dávalo znamení obsazenosti kolejí, ačkoli zde žádný vlak nebyl. Řidiči automobilů si tak nebyli jistí, zda mohou na kolejiště vjet, aniž by vjeli pod vlak. Pachatel tak způsobil škodu ve výši několika tisíců korun. Svým jednáním se však dopustil přečinu krádeže, zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. S ohledem na množící se krádeže elektrických kabelů v kolejištích, ale také jiných železných součástí provádějí společně příborští i kopřivničtí policisté opatření k zjištění pachatelů těchto skutků.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice