6. 1. 2014

Neviděl, na vině je slunce

Krátce před 13 hodinou dnešního dne (6. 1. 2014) vjel řidič osobního motorového vozidla na železniční přejezd v Kopřivnici, kde se střetl s projíždějícím vlakem. Ke zranění cestujících nedošlo. Řidič utrpěl lehká zranění s ošetřením v nemocnici. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku jak u řidiče automobilu, tak i u strojvůdce s negativním výsledkem.  Na místě nehody zasahovaly všechny složky IZS. Případ nadále vyšetřují dopravní policisté společně s pracovníky drážní inspekce. Dle vyjádření 54letého řidiče k dopravní nehodě došlo tak, že byl osilněn sluncem, kdy přehlédl světelné zvukové signalizační zařízení a následně vjel na přejezd, kde se střetl s projíždějícím osobním jednovagonovým vlakem. Silniční doprava je bez omezení.

fotografie ze zásahu – JSDH Kopřivnice

 

PČR zjišťuje okolnosti tragické události úmrtí 28letého muže

Dne 5. 1. 2014 krátce po půlnoci, jsme přijali oznámení o nálezu mrtvého muže pod okny panelového domu na ul. Pod Morávií v Kopřivnici. Zemřelý muž obýval jeden horních bytů domu. Na případu nadále pracujeme a prověřujeme okolnosti této tragické události. Nicméně prvotním ohledáním místa činu a těla zemřelého jsme nezjistili skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění. Jednou z verzí je, že se mohlo jednat o nešťastnou událost.      

 

Opilé ženy za volantem

Jedna řidička bourala do betonové zdi, druhou zastavili policisté při silniční kontrole.  Obě před jízdou požily alkohol, což prokázaly dechové zkoušky. S 1 a půl promile alkoholu ohrožovaly nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Obě události se udály v pátek 3. ledna. V podvečerních hodinách řídila 57letá řidička ve Frenštátě pod Radhoštěm vozidlo tak bezohledně, že přejela do protisměru, kde narazila do betonové zídky. Po nehodě z místa odešla do svého domova. Policistům následně uvedla, že alkohol požila doma a po nějaké době se vrátila nazpět. Policisté jí s jejím souhlasem nechali provést dvojitý odběr krve v nemocnici k určení množství alkoholu v krvi. Druhou 44letou řidičku zastavili policisté ve Studénce před půlnocí. Také jí nechali provést dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. S naměřenými hodnotami souhlasila a lékařské vyšetření nadále nepožadovala. Obě ženy policisté prověřují s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Opilý motorkář

Opilý 50letý řidič bez ochranné přilby vyjel z boční silnice na hlavní cestu. Boural do projíždějícího vozidla. Nehoda se stala v neděli 5.1.2014 po 15 hodině v Mořkově.  V podnapilém stavu usedl na motocykl Babetta 50letý muž, když při výjezdu z boční silnice přehlédl projíždějící vozidlo a z boku do něj narazil. Následně přelétl přes řidítka a dopadl na zem. Sám si způsobil zranění s jednorázovým ošetřením v nemocnici. Dechovou zkouškou naměřená hodnota ukázala, že řídil s více jak jednou promile alkoholu v krvi. Škoda na vozidle i motocyklu byla předběžně vyčíslena na 12tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice