6. 12. 2019

Objasnění mravnostní trestné činnosti na Novojičínsku

Od konce srpna letošního roku do této chvíle policisté a kriminalisté Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně intenzivně prověřovali zvlášť závažnou trestnou činnost mravnostního charakteru.

Posledního srpnového dne tohoto roku totiž novojičínský policejní komisař zahájil úkony trestního řízení ve věci zločinu znásilnění, který se stal přibližně třicet minut po dvaadvacáté hodině večerní 30. srpna 2019 v blízkosti převlékárny na pláži vodní nádrže Větřkovice v katastru města Kopřivnice, v místní části Lubina a kterého se dopustil tehdy neznámý pachatel.

V té době zcela nahý neznámý muž nečekaně přiskočil ke zde jdoucí oblečené poškozené 26leté ženě, za pevného sevření v oblasti ramen a současného ucpání úst rukou ji přiměl k lehnutí na zem, aktivně jí zabránil k vymanění se z jeho sevření přilehnutím a dotýkal se jí na intimních místech. Po chvíli však svého jednání zanechal a z místa protiprávního jednání odešel neznámo kam. Poškozená žena tak utrpěla psychickou újmu, k jejímu zranění či ke škodě na majetku nedošlo.

Na základě výše uvedeného oznámení byly ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů po dobu tří měsíců intenzivně prováděny různé procesní úkony, přičemž byl vytipován okruh možných podezřelých osob a následně byl jako pachatel ustanoven 48letý muž z Frýdeckomístecka. Ten se ke své trestné činnosti plně doznal a byl tak obviněn ze zločinu znásilnění.

Jak bylo zjištěno, tak 48letý muž v nedávné době prošel ústavní sexuologickou léčbou a v současné době docházel na léčbu ambulantní. Dále bylo prokázáno, že již v minulosti byl sedmkrát pravomocně odsouzen a potrestán pro obdobnou trestnou činnost Okresními soudy v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku a Krajským soudem v Ostravě (pro přečin omezování osobní svobody a pro přečin výtržnictví). Z tohoto důvodu policejní komisař podal návrh na jeho vzetí do vazby, což bylo akceptováno jak Okresním státním zastupitelstvím v Novém Jičíně, tak i novojičínským Okresním soudem a v těchto dnech je již obviněný muž na základě příkazu umístěn ve Vazební věznici v Ostravě.

Celá záležitost je nadále v prověřování a ve vyšetřování ze strany novojičínských kriminalistů.

 

Případ krádeže finančních prostředků z butovické restaurace objasněn

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Studénce ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 33letému muži z Budišova nad Budišovkou v okrese Opava, neboť tento je důvodně podezřelý z krádeže volně odloženého číšnického fleku s finanční částkou na hotovosti ve výši bezmála 15 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru se stalo okolo druhé hodiny ranní 25. listopadu letošního roku v hotelové restauraci na ulici Malá Strana ve Studénce, části Butovice. Po oznámení případu se touto věcí zabývali místně příslušní policisté ze zdejšího Obvodního oddělení v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, kteří ustanovili možnou osobu pachatele, a ta se následně ke své trestné činnosti doznala. Celá záležitost je však i nadále v prověřování.

 

 

Výzva novojičínských dopravních policistů k ustanovení osoby z dopravní nehody

Policejní inspektor prap. Filip Gregor ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně žádá přímého účastníka kolizní situace v dopravě či případné svědky k informacím, které jsou velmi důležité pro řádné zadokumentování spisového materiálu.

Podle dosavadního šetření doposud neznámý muž přejížděl okolo 16:45 hodin dne 18. listopadu 2019 (pondělí) na čtyřramenné křižovatce silnici číslo I/58 od obce Příbor na obec Závišice-Paseky, a to na elektrické koloběžce, přičemž se stal přímým účastníkem kolizní situace. Následně z místa dopravní nehody, které se s největší pravděpodobností obešlo bez zranění osob, nečekaně odjel ve směru na obec Paseky. Podle výslechu 48letého muže z Karviné jel tento se svým osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Rapid ve směru jízdy od dálnice D48 k obci Lubina, přičemž mu nedala přednost v jízdě z vedlejší silnice přijíždějící osoba na koloběžce. Aby zabránil střetu, strhl řízení automobilu a prudce zabrzdil. I když muž na koloběžce upadl na zem, má za to, že k přímému střetu nedošlo. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče osobního vozu negativně a zranění mu způsobeno nebylo. Zda vzniklo zranění muži na koloběžce, zjištěno doposud nebylo. Jakékoli informace k výše uvedenému neznámému muži či k dalším okolnostem celé záležitosti, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínská policejní čísla 974 735 571 či 974 735 251, případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice