6. 5. 2013

 

Nalezl cizí peněženku s desetitisíci, ale neodevzdal ji.Policisté obvodního oddělení Třinec sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření 41letému muži ze Zlínska pro přečin zatajení věci. Muž měl koncem března v době hokejového utkání v Třinci nalézt na zemi cizí peněženku, kterou si ponechal. Mezi důkazy dokumentující veškeré skutečnosti opravňující sdělit podezření patří i záběry z kamery vozidla – mobilního monitorovacího centra.

Poslední březnovou sobotu (30. 3.) odpoledne se konalo v hale v Třinci hokejové utkání. 32letý muž zhruba po druhé třetině utkání vyšel z haly ven a manipuloval s peněženkou. Po příchodu zpět přišel na to, že peněženku nemá. Měl v ní mít několik desítek tisíc korun a různé osobní doklady. Vše ještě odpoledne proto policistům nahlásil a přiblížil jim, kudy procházel a kde ke ztrátě mohlo dojít. Policisté na situaci zareagovali a okamžitě začali mimo jiného prohlížet záznamy jedné z kamer, které jsou součástí vybavení speciálního vozidla – mobilního monitorovacího centra. Toto vozidlo bylo v souvislosti s utkáním nasazeno v rámci standardního bezpečnostního opatření. A kamera zabírala právě prostor, kde ke ztrátě mělo dojít. Mobilní monitorovací centrum je postavené na platformě Sprinteru automobilky Mercedes-Benz. Vychází ze sériové výroby, bylo ovšem dle požadavků policie upraveno a vybaveno speciální technikou. Interiér vozu je doplněn monitorovací, dokumentační a záznamovou technikou, dorozumívací telekomunikační technologií a technikou pro připojení na internet. Pro monitorování okolí je vybaven termokamerou, dvěma Auto Dome kamerami pro sledování okolí, venkovní Auto Dome kamerou pro rozmístění v okolí vozidla a megapixelovou kamerou se směrovým mikrofonem.

Policisté se díky záběrům a intenzivnímu zjišťování a prověřování informací dobrali konkrétní podezřelé osoby. Již následující den vysvětloval na obvodním oddělení 41letý muž ze Zlínska, proč nalezenou peněženku neodevzdal. Jelikož ji měl stále u sebe, vydal ji dobrovolně policistům. Ti kontaktovali poškozeného a věci mu předali.             Policisté museli zjistit k věci další informace, prověřit například, zda nebyl proveden neoprávněný výběr z odcizené platební karty. Minulý týden po zadokumentování všech skutečnosti sdělili 41letému muži podezření z přečinu zatajení věci. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

           

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice