7. 5. 2013

Boural, měl zákaz řízení

Štěstí v neštěstí měl 28letý řidič, který se čelně střetl s projíždějícím nákladním vozidlem. V pondělí 6. května po poledni v obci Kunín, nezvládl řidič jízdu osobním vozidlem. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjel do protisměru a čelně narazil do nákladního vozidla. Naštěstí se nikomu z účastníků nic nestalo. Nicméně řidič řídil vozidlo, ačkoli má soudem udělen zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2014. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

 

Pobíral dávky

Prověřujeme jednání 30letého muže z Novojičínska, který měl neoprávněně pobírat finanční dávky z Úřadu práce. K samotné výplatě dávek zamlčel podstatné skutečnosti mající vliv na pobírání podpory v nezaměstnanosti, čímž získal finanční prostředky přesahující 15tisíc korun. Jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání podvodu.

 

Policisté opět na autosalónu

Novojičínsko – V sobotu 4. a v neděli 5. května se konal v prostorách zimního stadiónu v Novém Jičíně, již tradiční ročník Podbeskydského autosalónu. Návštěvníci si letos mohli opět prohlédnout několik vystavovaných značek automobilů, které se nejčastěji prodávají na Novojičínsku. O tomto víkendu se na tradičním autosalónu prezentovala novojičínská policie a zástupci Besipu. Ve stanu u vchodu byli k dispozici nejen materiály s reflexními prvky, také preventivní letáčky a přítomní policisté rádi a ochotně zodpovídali dotazy týkající se bezpečnosti silničního provozu či prevence kriminality. Společně s pracovníkem Besipu připravili nejen pro děti dopravní testy či vyzkoušení speciálních brýlí navozující opilecké vidění.

 

Novojičínsko – Důvěřivé ženě dluží přes dva a půl milionu

Novojičínští policisté v těchto dnech prošetřují okolnosti důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán zločin podvod. Z podvodu je podezřelý 55letý muž z Ostravy. Muž měl v období od ledna 2011 do konce února letošního roku v několika případech vylákat pod různými záminkami od své známé finanční hotovosti. Celkově se mělo jednat o částku přes 3 milióny korun. Důvěřivé ženě tvrdil, že peníze potřebuje například na zakoupení stavebního materiálu, doplacení dluhů za bydlení nebo na nákup zařizování či investování. Peníze od ženy obdržel proti vlastnoručnímu podpisu a s příslibem neprodleného vrácení půjčky, jakmile se mu investice vrátí. Podezřelý muž se s různými výmluvami zdráhal peníze vrátit, až do chvíle vyslovené pohrůžky poškozené, využití právních kroků. Na to reagoval postupným vrácením částky ve výši necelých čtyři sta tisíc korun. Následně se začal kontaktu s poškozenou vyhýbat. V případě prokázání viny mu hrozí až osmi letý pobytu za mřížemi.

 

Vloupal se do objektu, kde se opil a usnul

Dvaatřicetiletý muž z Oderska je prošetřován pro přečin krádeže. Muž měl ze čtvrtka na pátek 3. května vniknout do objektu na fotbalovém hřišti v jedné obci na Odersku. Z prostor odcizil litrovou láhev tvrdého alkoholu a dvě dvou litrové lahve s nealkem. Obsah vypil, poté usnul a na místě byl dne 3. května v dopoledních hodinách zadržen policejní hlídkou. Vzhledem ke své podnapilosti byl převezen na záchytku do Opavy. Orientační dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 3,71 promile alkoholu. Na zařízení byla způsobená škoda ve výši tisíc pět set korun, na odcizených věcech za tři sta padesát korun.

 

V obchodě kradl boty

Kopřivničtí policisté vyšetřují krádež značkových bot v prodejně v Kopřivnici, které se měl dopustit 27letý muž z Příbora. Obuv, velikosti 42 a v hodnotě 549 korun si dal do své tašky. Následně utekl z prodejny bez zaplacení. Podezřelý není v krádežích žádným nováčkem, v posledních třech letech byl totiž za krádež již potrestán a proto mu v případě prokázání viny hrozí dle trestního zákoníku odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

Krádež terénního motocyklu

V době od 2. do 4. května odcizil neznámý pachatel v obci Sedlnice odstavený motocykl. Jednalo se o terénní motocykl Aprilia RX 125, bez registračních značek. Majitelce motocyklu, která jej měla zaparkovaný u domu způsobil pachatel škodu odcizením za dvanáct tisíc korun.

 

Vloupání do zaparkovaného autobusu

V noci na 3. května se zatím neznámý pachatel vloupal do zaparkovaného autobusu na  autobusovém nádraží v Kopřivnici. Následně po násilném vniknutí z autobusu odcizil zařízení na zpoplatnění mýtného, autorádio JVC a flash disk. Pachatel způsobil celkovou škodu odcizením přes šest tisíc korun a škodu poškozením přes dvanáct tisíc korun. Za trestný čin krádeže vloupáním v případě  dopadení a odsouzení  hrozí pachateli trest odnětí svobody až dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice