7. 1. 2021

Vážná dopraví nehoda u Životic

K vážné dopravní nehodě došlo v úterý 5. ledna u dálničního sjezdu z dálnice D1 u Hladkých Životic. Řidič (31) dodávky Ford Transitu Connect jel po vedlejší silnici III. třídy ve směru od obce Kujavy. Na křižovatce zřejmě nedal

přednost projíždějící nákladnímu vozidlu Volvo FH s návěsem, který jel od Fulneku. Po nárazu se návěs dostal do smyku a řidič (39) kamionu ztratil nad soupravou kontrolu.   

  

Přejel do protisměru, kde se souprava střetla s protijedoucím osobním vozidlem Peugeot 206. Po kolizi se Peugeot převrátil na střechu a dopadl do silničního příkopu. Vozidlo Ford i nákladní souprava také následkem střetu zapadly do silničního příkopu. V Peugeotu zůstaly po nehodě zaklíněné dvě těžce zraněné osoby. Sedmatřicetiletou pacientku záchranáři začali ošetřovat ještě před jejím vyproštěním – zajistili ji žilní vstup a zahájili podávání léků tlumících bolest. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění, a to v oblasti horní a dolní končetiny, hlavy, páteře a hrudníku. Žena byla zajištěna pánevním pásem, krčním límcem, záchranáři se postarali o tepelný komfort a provedli další léčebná opatření. Pacientka byla následně předána v ostravské Fakultní nemocnici na oddělení urgentního příjmu. Druhou zraněnou byla šestnáctiletá slečna. Utrpěla poranění páteře břicha a pánve. Posádky ZZS ji poskytly přednemocniční neodkladnou péči a připravily k transportu do zdravotnického zařízení. Předána byla týmu urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.

U nehody zasahovaly tři jednotky hasičů. Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem. Z peugeotu, ležícího v příkopu na střeše, vyprostili sedmatřicetiletou ženu a šestnáctiletou dívku. Menší únik oleje z auta do betonového korýtka včas zachytili pomocí nasákavého sorbentu, životní prostředí tak nebylo poškozeno. Dechová zkouška u řidiče dodávky byla pozitivní. Naměřená hladina se zastavila na 1,57 promile. Dechová zkouška u řidiče kamionu je negativní. Zranění řidičky (37) Peugeotu neumožnilo dechovou zkoušku provést na místě.

 

 

 

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 11.12.2020 v Opavě

Policejní inspektorka Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě pprap. Silvie Meluchová nadále prošetřuje a prověřuje kolizní situaci v dopravě, která se stala již 11. prosince 2020 v centru statutárního města Opavy. V této souvislosti žádá širokou veřejnost o další svědecké informace, které by vedly k řádnému zadokumentování celé záležitosti a tyto poznatky a podněty lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 581 případně kdykoli na mobilní číslo opavského dopravního inspektorátu 735 788 950. Za ochotu, snahu a případnou pomoc policisté děkují.

Třicet minut po čtrnácté hodině odpolední 11. prosince 2020 řídil 62letý muž jako zaměstnanec opavského Městského dopravního podniku trolejbus linky číslo 221 po ulici Horní náměstí v Opavě, a to ve směru od zastávky U Divadla k Dolnímu náměstí. Při jeho jízdě mu však měla na zdejší přechod pro chodce bezprostředně vběhnout do jízdní dráhy mu neznámá osoba, a aby zabránil střetu, tak prudce hromadný dopravní prostředek zabrzdil. V tomto okamžiku došlo k pádu na podlahu trolejbusu stojícího 85letého muže z Opavy a k vymrštění 81leté sedící ženy z Opavy ze sedadla na zem. Oba výše uvedení cestující utrpěli zranění lehčích charakterů s nutností jejich lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, škoda na majetku způsobena nebyla a orientační dechové zkoušky vyzněly u řidiče i obou pasažérů negativně. Neznámá osoba, s největší pravděpodobností se jedná o mladíka, odběhla neznámo kam a její výslech a sdělené informace k celé situaci jsou velmi důležité pro ukončení spisového materiálu.

 

Objasnění krádeže tříkolky z kolárny domu na ulici Luční v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k objasnění a k prověření všech skutečností, které nasvědčují tomu, že se 35letý muž z Nového Jičína mohl dopustit zločinu krádeže. Jak bylo dosavadním prošetřováním zjištěno, tak výše uvedený 35letý podezřelý muž měl v brzkých ranních hodinách 5. ledna 2021 neoprávněně vstoupit do sklepních prostor jednoho z panelových domů na ulici Luční v Novém Jičíně a z řádně neuzamčené kolárny odcizit zde odstavenou dětskou motorovou tříkolku, čímž poškozené 39leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 11 tisíc korun. Po vynesení tříkolky ze skleních prostor domu s ní sjel setrvačností po ulici Luční k nedaleké prodejně potravin, zde ji zanechal, do místa svého bydliště si došel pro dvoukolový vozík a jakmile tříkolku na vozík naložil a převážel ji po ulici Riegrové v Novém Jičíně, tak byl zastaven a kontrolován službu konající hlídkou strážníků novojičínské Městské Policie. Pro důvodné podezření z majetkové trestné činnosti byl následně předán policistům Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně k provedení dalších nutných procesních úkonů. Celá záležitost je tak nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice