8. 1. 2021

 

Objasnění majetkové trestné činnosti 18letého muže z Novojičínska

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení směřující k objasnění a k prověření skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že se 18letý muž z Novojičínska mohl dopustit zločinu krádeže, a to zcizováním zboží v různých prodejnách, přičemž fyzickým i právnickým osobám způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes 10 tisíc korun.

Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak například v dopoledních hodinách 19. listopadu loňského roku odcizil v prodejně s drogistickým zbožím na ulici 5. května v Novém Jičíně volně vystavený elektrický zubní kartáček v hodnotě téměř jednoho a půl tisíce korun. Obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se dopustil také 22. září 2020 v prodejně drogérie na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína a 24. listopadu 2020 v oddělení drogérie jednoho ze supermarketů na ulici Sjízdné v Ostravě-Třebovicích. Zde zcizoval holicí strojky a toaletní vodu.

Prokázáno rovněž bylo, že se 18letý podezřelý muž dopouštěl stejné trestné činnosti nejméně v šesti případech v měsíci srpnu 2020, a to v různých prodejnách v obci Šenov u Nového Jičína a na katastrálním území města Nového Jičína.

Celá záležitost je nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Dopravní nehoda osobního automobilu s chodcem v obci Šenov u Nového Jičína

Dvacet minut po sedmé hodině ranní 7. ledna 2021 řídil 56letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Seat Cordoba po ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína, a to ve směru od Nového Jičína, přičemž s největší pravděpodobností dostatečně nesledoval situaci v silničním provozu a nerespektoval obecního strážníka, který řídil provoz na zdejším přechodu pro chodce. V uvedené chvíli nezastavil na pokyn dávaný službu konajícím strážníkem, pokračoval v jízdě a na přechodu pro chodce srazil z levé strany zde jdoucího 63letého místního muže. Ten po střetu upadl na vozovku a bylo mu způsobeno blíže nespecifikované zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na několik stovek korun a orientační dechová zkouška vyzněla u všech účastníků kolizní situace v dopravě negativně. Automobil byl opatřen zimními pneumatikami s vyhovujícím dezénem. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Dva muži zadrženi po vloupání do skladových prostor opavského supermarketu

 

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání dvou mužů, a to 28letého muže z Opavska a 35letého muže z Opavy jako obviněných ze spáchání zločinu krádeže spáchaného formou spolupachatelství. Prvně jmenovaný muž totiž po předchozí vzájemné domluvě pár minut před půlnocí z 2. na 3. ledna 2021 přelezl oplocení do objektu nákladové plochy supermarketu na ulici Na Pastvisku v Opavě, městské části Kateřinky a zde odcizil potraviny (různé druhy a množství konzerv tuňákových a rybích pomazánek, šunkové závitky, tavené sýry, pečivo a margaríny) v hodnotě několik desítek korun, které přinesl k bráně oplocení, předal vše svému spolupachateli a ten je vložil do přineseného batohu. Při odchodu však byli oba muži zadrženi službu konající policejní autohlídkou a byli převezeni k procesním úkonům do budovy opavské policie. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 28letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání šestnácti měsíců, který vykonal v lednu loňského roku. Vše je nadále ve vyšetřování ze strany opavských kriminalistů.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Kylešovicích

Pět minut před půlnocí z 6. na 7. ledna 2021 řídil 47letý muž z Ostravy osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Focus po ulici Bílovecké v Opavě, v městské části Kylešovice, přičemž při příjezdu na zdejší kruhový objezd nepřizpůsobil rychlost jízdy, vlivem své silné podnapilosti nezvládl řízení a najel přes vyvýšenou betonovou obrubu na středový ostrůvek. Zde narazil do svislé dopravní značky. Při této dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádné zúčastněné osoby a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 46 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že shora uvedený muž řídil automobil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami nejméně 2,1 promile alkoholu v dechu. Řidič se nejprve policistům k požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, po chvíli však přítomným policistům uváděl, že alkohol (0,5 litrů rumu) vypil až po dopravní nehodě a prázdnou láhev odhodil před příjezdem policejních hlídek do nedaleké řeky. Na výzvu policistů se muž bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je 47letý muž důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále prověřována ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do sklepního boxu v budišovském činžovním domě

Doposud neznámý pachatel spáchal mezi patnáctou hodinou odpolední 5. ledna a osmnáctou hodinou podvečerní 7. ledna letošního roku na ulici Berounské v Budišově nad Budišovkou přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže tím, že v jednom ze zdejších činžovních domů se vloupal do sklepního boxu místního 24letého muže a odcizil mu sadu nových brzdových kotoučů a dvě sady xenonových světel na automobil, sadu gola klíčů v plastovém obalu, nabíječky na různé spotřebiče a igelitovou tašku s náhradními díly na telefony, vše v celkové hodnotě nejméně 7 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice