7. 12. 2021

FANTOM FIGURÍN, postrach v nákupních centrech …

Kriminalisté z Vítkovic objasnili další sérií krádeží, které má na svědomí 28letý muž z Ostravy. Jeho revírem byly především obchodní centra, když tam neuspěl, soustředil se na krádeže jízdních kol, které měl odcizit buď před obchody, nebo měl násilně vniknout do panelových domů a odjet na odcizeném kole. V jednom případě měl vniknout do garáže a odcizit pracovní nářadí za více jak 100.000,- Kč, tím byly například brusky, elektrické vrtačky, rotační laser, ale i další věci. Nejčastěji se těchto činů dopouštěl v Ostravě Vítkovicích, Zábřehu, ale i v centru Ostravy.

Minimálně v sedmi případech měl obviněný muž odcizit oblečení přímo z figurín v prodejnách v obchodních centrech. Cíleně tyto navštěvoval buď brzy ráno, kdy obchody byly ještě zavřené, nebo večer po ukončení pracovní doby. Společné prostory byly dostupné pro veřejnost, proto měl využít malého nebo téměř žádného pohybu osoba a už stačilo jen několik vteřin a odcházel s plnými rukami. I přesto, že obchody vždy byly zabezpečeny mřížemi, dokázal se zmocnit oblečení, které měla figurína na sobě. Jednalo se například o boty, bundu, kabelku, ale také batoh. V jednom případě odešel z obchodního centra s prázdnou. Při svlékání kožené bundy došlo k poškození figuríny, bunda se zřejmě zasekla a tak z místa činu utekl bez lupu.

Komisař 6. oddělení obecné kriminality v Ostravě proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Celkem se doznal k 14 skutkům majetkového charakteru a škoda se vyšplhala přes 250.000,- Kč. Za své jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice