16. 12. 2021

Řidič osobního automobilu jel po dobu více než jednoho kilometru v protisměru

Patnáct minut před čtrnáctou hodinou odpolední 13. prosince 2021 přijali pracovníci bezplatné linky tísňového volání Policie České republiky čísla 158 několik telefonických oznámení o vzniklé kolizní situaci v dopravě na silnici I. třídy čísla 48 v katastru obce Šenov u Nového Jičína. Ve směru jízdy od Frýdku-Místku na Nový Jičín se má totiž na čtyřproudové silnici pohybovat v protisměru osobní motorové vozidlo. Na daný úsek pozemní komunikace byly ihned vyslány nejblíže se vyskytující policejní autohlídky, které prověřily dané informace a následně vše důsledně a důkladně prošetřily a prověřily nejen lustracemi v dostupných evidencích obyvatel, motorových vozidel a řidičů, ale také zhlédnutím různých pořízených kamerových záznamů. Novojičínští dopravní policisté tak zjistili, že 75letý muž ze Vsetínska několik desítek minut po třinácté hodině odpolední 13. prosince letošního roku řídil své osobní motorové vozidlo tovární značky Daewoo ve směru z Kopřivnice přes obec Rybí a chtěl pokračovat na Nový Jičín. Při odbočování na zdejší křižovatce však odbočil úplně vlevo (podle slov osoby seniorského věku se takto kdysi jezdilo a on teď tímto místem projížděl až po několika letech) a najel tak omylem a zcela neúmyslně do protisměrného jízdního pruhu. Jakmile si to po chvíli uvědomil, tak okamžitě zapnul výstražná směrová světla na svém vozu, ve směru své chybné jízdy najel úplně k pravému okraji vozovky, snížil rychlost na minimum a okamžitě se snažil protisměrný pruh opustit. Toto se mu však podařilo přibližně až po jednom a půl kilometru, kdy sjel poblíže benzínové čerpací stanice a následně pokračoval přes centrum Nového Jičína a obec Straník do místa svého trvalého bydliště, kde jej následně kontaktovali policisté. Dále bylo prokázáno, že řidič byl v době jízdy ve voze sám, před jízdou ani během jízdy nepožil alkoholické nápoje nebo jiné omamné, návykové a psychotropní látky či jedy, ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Lze však konstatovat, že shora jmenovaný muž se svým následným chováním na protisměrné silnici snažil co nejvíce zamezit bezprostřednímu ohrožení ostatních účastníků, kteří však byli nuceni omezit svou jízdu, museli dbát zvýšené opatrnosti a způsobil tak protiprávní jednání na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Jak uvedl vedoucí Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně npor. Mgr. Bc. Jaromír Stecula, tak celkové výše uvedené protiprávní jednání a chování 75letého řidiče osobního automobilu objasnili během několika málo chvil novojičínští dopravní policisté a celá záležitost bude v následujících dnech postoupena a oznámena podle věcné příslušnosti do správního řízení Odboru přestupkových agend Městského úřadu v Novém Jičíně k dalšímu projednání a opatření.

 

Dopravní nehoda dvou automobilů v úseku jižního obchvatu města Opavy

Třicet minut po osmé hodině ranní 15. prosince 2021 řídil 73letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Dobló po vedlejší silnici ulice Hlavní ze směru od Opavy-Kylešovic k tak zvanému jižnímu obchvatu statutárního města Opavy, přičemž v prostoru zdejší křižovatky odbočoval vlevo k opavské městské části Komárov. Při tomto nedal přednost v jízdě po hlavní silnici jedoucímu nákladnímu motorovému vozidlu tovární značky Renault Master, které řídil 27letý muž z Opavska a jenž jel ve směru jízdy od Komárova na obec Otice. V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu obou automobilů s celkovou hmotnou škodou na majetku ve výši 200 tisíc korun. Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků kolizní situace v dopravě negativně. Oba výše uvedení řidiči i 48letý spolujezdec z Opavska v osobním voze Fiat utrpěli zranění lehčích charakterů s nutností jejich lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

 

Vloupání do sklepního boxu v bruntálském bytovém domě

V blíže neustanovené době mezi jedenáctou hodinou dopolední 11. prosince a dvanáctou hodinou polední 13. prosince letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v jednom z bytových domů na ulici Jiráskové v Bruntále přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody tím, že se ve sklepních prostorách vloupal do dvou sklepních boxů zdejších obyvatel. Odcizením keramických obkladů bílé a zelené barvy, staršího porcelánového servisu na čaj, různých starších sklenic, bílé barvy Primalex, potřeb k malování a dlažby způsobil 58leté ženě a 42letému muži celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes 7 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bruntále a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice