7. 3. 2013

 

Domácí násilí

Je těžké oznámit, že Vám někdo ubližuje, ještě když se to děje v rodině mezi manželi. V těchto dnech prověřujeme jednání 47letého muže z Kopřivnice, který měl dlouhodobě již více jak 4 roky opakovaně fyzicky i psychicky týrat svou 37letou manželku. Až v těchto dnech našla týraná žena odvahu a věc oznámila policistům.  Okolnosti celého případu vyšetřujeme s podezřením ze spáchání zločinu týrání osoby ve společném obydlí. Agresivnímu manželi hrozí za toto jednání až 8let trestu odnětí svobody.

Případ není ojedinělý, každoročně prověřujeme několik takovýchto případů.  Je to o odvaze se vzepřít agresorovi a utrpení si nenechávat pro sebe, ale vyhledat pomoc.  V každém případě by neměl být nikdo srážen ke dnu a nechat si pošlapávat svou důstojnost a trpět příkoří.  Proto jedno doporučení, v případě že se něco podobného děje také u Vás, vyhledejte pomoc, u svých známých, pomáhajících organizací, ale také u orgánů činných v trestním řízení. Důležité je, věc řešit.

 

 

První letošní nehoda motorkáře na Novojičínsku skončila těžkým zraněním: Novojičínsko – Motorkář narazil do odbočujícího kaminonu.

Nehoda se stala v úterý 5. března odpoledne. Třiadvacetiletý motorkář na svém motocyklu Kawasaki přijížděl od obce Sedlnice k Mošnovu v podnikatelské zóně u letiště. Před třiramennou křižovatkou započal předjíždět nákladní vozidlo Man, které odbočovalo do jedné z firem. Následně s motocyklem narazil do boční nákladní soupravy. Po nárazu motocyklista upadl na zem a s motorkou skončil v protisměru na okraji vozovky. Při nehodě utrpěl těžká zranění a následně byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice. Předběžná škoda na nákladní soupravě a motocyklu byla odhadnuta na osmdesát tisíc korun. Alkohol u řidiče manu byl vyloučen dechovou zkouškou, u zraněného motocyklisty byl nařízen odběr krve. V letošním roce je to první dopravní nehoda motorkáře na Novojičínsku.

 

 

Opilý cyklista havaroval a nadýchal téměř tři promile 

V úterý 5. března krátce před devávou hodinou večer v Bravanticích došlo  k dopravní nehodě cyklisty. Sedmadvacetiletý cyklista jel po silnici ve směru od místního pomníku ke křižovatce, kde hodlal odbočit ke kostelu. Vlivem své podnapilosti nezvládl řízení jízdního kola a upadl na zem. Na výzvu bíloveckých policistů se cyklista podrobil dechové zkoušce, která ukázala pozitivní výsledek 2,74  promile alkoholu v krvi.  Při dopravní nehodě utrpěl muž lehké zranění, po ošetření lékařem rychlé zdravotnické pomoci byl převezen do bílovecké nemocnice. Případem se dále zabývají policisté z dopravního inspektorátu  v Novém Jičíně.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice