8. 1. 2020

Odcizení kabelky z nákupního vozíku před novojičínským supermarketem

Třicet minut po poledni 3. ledna letošního roku doposud neznámý pachatel využil na parkovišti před supermarketem na ulici Sokolovské v Novém Jičíně chvilkové nepozornosti 56leté ženy z Novojičínska a odcizil jí dámskou koženou kabelku značky Lacoste černé barvy. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak poškozená žena si uschovávala nakoupené zboží do svého automobilu, přičemž kabelku měla volně odloženou v nákupním vozíku. V ní se nacházel mobilní telefon značky Samsung bílé barvy, dioptrické brýle s hnědými obroučkami, dámský parfém značky Lalikue, klíče k osobnímu automobilu a další svazek klíčů, vše v celkové hodnotě téměř 7 tisíc korun. Tento přečin krádeže nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Případ krádeže zboží v novojičínském supermarketu zná pachatele

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 22letému místnímu muži, neboť tento chvíli po třinácté hodině odpolední 6. ledna tohoto roku odcizil v supermarketu na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně zboží v hodnotě 500 korun. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak shora uvedený podezřelý muž si pět kusů čokolád vložil do kalhot a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pozorným pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán přivolané službu konající policejní hlídce. Lustracemi v dostupných evidencích bylo také prokázáno, že se u 22letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně, a to k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře osmi měsíců, se zkušební dobou do dubna roku 2021. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů, přičemž případná další obdobná trestná činnost podezřelého muže je v dokazování.

 

Pachatel krádeží zboží ve Frenštátě pod Radhoštěm je z Frýdku-Místku

V těchto dnech policisté z frenštátského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 27letému muži z Frýdku-Místku, neboť tento je důvodně podezřelý z několika krádeží zboží ve zdejších samoobslužných prodejnách. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak shora uvedený muž okolo šestnácté hodiny odpolední 28. prosince 2019 v lékárně na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm využil chvilkové nepozornosti obsluhy a z výstavních regálů odcizil volně umístěné balení dvou léků. Chvíli před osmnáctou hodinou podvečerní 30. prosince loňského roku ve stejné provozovně opět využil nestřežený okamžik lékárnice a odcizil jedno balení léků značky Wobenzym. V odpoledních hodinách 3. ledna letošního roku se ve Frenštátě pod Radhoštěm dopustil dalších dvou krádeží, kdy nejprve okolo patnácté hodiny v prodejně na ulici Nádražní odcizil volně vystavenou meteostanici, LED reflektor, sadu vrtáků a elektrickou brusku. V sedmnáct hodin pak opět v lékárně na náměstí Míru odcizil vystavené balení elektrického zubního kartáčku.Výše uvedené případy objasnili frenštátští policisté v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a celkovou hmotnou škodu na majetku vyčíslily poškozené právnické osoby na finanční částku ve výši nejméně 8 tisíc korun. Případná další obdobná trestná činnost 27letého muže je nadále ve stádiu dokazování ze strany novojičínských a frýdeckomísteckých kriminalistů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice