8. 2. 2018

Přiznal se sám

Dne 19. ledna 2018 jsme žádali veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém pachateli, který se v době od 17. do 18. ledna 2018 na ulici U Nádraží v Příboře násilně vloupal do zaparkovaného autobusu. Další autobus na místě poškodil a způsobil tím škodu ve výši čtyřicet tisíc korun. V danou dobu také neznámý pachatel o čtyři sta metrů dál od výše uvedeného případu, a to na ulici Jičínská, rozbil skleněnou výplň výlohy prodejny Alpitrek s outdoorovým vybavením, ze které si odnesl vystavené zimní oblečení v hodnotě téměř devět tisíc korun. K oběma těmto skutkům se v uplynulých dnech, pod tíhou svědomí, policistům přiznal pětatřicetiletý muž z Kopřivnice. Muž vypověděl, že se obou skutků dopustil ve chvíli, kdy byl silně pod vlivem alkoholu a neuvědomoval si, co dělá. Dále uvedl, že svého jednání lituje a je ochoten nahradit způsobenou škodu. Muž se v tomto případě dopustil přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, za které trestní zákoník stanovuje trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

Prošel přes pokladnu s odcizenými botami na nohou

V úterních odpoledních hodinách měl třiatřicetiletý muž v jedné z kopřivnických prodejen odcizit pánskou pracovní obuv. Tyto boty v hodnotě 600 korun si obul na nohy a následně s nimi bez zaplacení prošel přes pokladnu. Když si myslel, že má vyhráno, zadržel jej u vstupních dveří pracovník prodejny. Muži, který byl již za trestný čin krádeže v posledních třech letech opakovaně odsouzen, nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

 

Navýšení počtu nehod v kraji

V souvislosti se změnou klimatických podmínek došlo v uplynulých hodinách na území Moravskoslezského kraje k navýšení počtu dopravních nehod (havárií či dalších událostí, souvisejících s provozem na komunikacích). Provoz na moravskoslezských silnicích, pokrytých často sněhem, komplikovala v mnoha místech vozidla (zpravidla kamiony), která uvízla na komunikacích. Policisté se ve spolupráci s dalšími subjekty podíleli na znovuobnovení provozu některých kritických míst. Na některých místech byl provoz řízen policisty, tak aby mohla projet osobní vozidla, než byla nákladní vozidla vyproštěna a průjezdnost v místech obnovena… Apelujeme na řidiče, aby přizpůsobili jízdu aktuálním povětrnostním podmínkám a aktuálnímu stavu a situaci na komunikacích. Mějte na paměti, že brzdná dráha na sněhem (či ledem) pokryté silnici je delší. Stejný apel směřujeme k chodcům, aby nevstupovali na komunikace před přijíždějící automobily, byť se nachází na přechodu pro chodce, a měli na paměti již zmíněnou skutečnost obtížnější reakce řidičů na zasněžených silnicích. Na místě je vzájemná ohleduplnost všech účastníků silničního provozu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice