8. 7. 2020

Objasnění vloupání do kopřivnické restaurace

V uplynulých dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení intenzivně prověřovali případ vloupání do objektu pohostinství na ulici Školní v Kopřivnici, ke kterému došlo v brzkých ranních hodinách 29. června letošního roku a tehdy neznámý pachatel či pachatelé odcizil nebo odcizili mobilní telefon, přičemž krádeží a poškozením zařízení vznikla místní právnické osobě celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 30 tisíc korun. Provedenými procesními úkony ze strany kopřivnických policistů byli v této chvíli ustanoveni jako pachatelé dva muži ve věku 18 a 24 let z Novojičínska, kteří se ke své trestné činnosti majetkového charakteru plně doznali a ve zkráceném přípravném řízení jim tak bude sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže a ze spáchání přečinu poškození cizí věci, vše ve formě spolupachatelství. Celá záležitost a jejich případné další obdobné protiprávní jednání je nadále ve stádiu prověřování a dokazování ze strany novojičínských kriminalistů.

 

Opilý muž způsobil při jízdě se čtyřkolkou dopravní nehodu u obce Suchdol nad Odrou

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění skutečností nasvědčujících spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, ze kterého je důvodně podezřelý 40letý muž z Ostravy. Ten okolo devatenácté hodiny podvečerní 2. července 2020 na poli u obce Suchdol nad Odrou, část Kletné, tedy na místě mimo pozemní komunikaci, řídil čtyřkolku, přičemž při otáčení převrátil toto motorové vozidlo a způsobil si zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici. Zranění těžšího charakteru vzniklo u jeho 36leté spolujezdkyně z Ostravy, která byla přepravena k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Při prvotních procesních úkonech bylo dále odborným měřením dechovými zkouškami prokázáno, že shora uvedený 40letý muž byl v době jízdy a řízení v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 0,8 promile alkoholu v dechu. Celá záležitost je tak nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Silniční kontrola zjistila silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Novém Jičíně

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je důvodně podezřelý 36letý místní muž, který měl v silně podnapilém stavu řídit osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia. Tato skutečnost byla zjištěna strážníky Městské policie v Novém Jičíně a následně prvotními procesními úkony ze strany přivolané policejní hlídky z novojičínského Obvodního oddělení, a to chvíli před dvacátou hodinou večerní 6. července tohoto roku. Shora uvedený muž řídil svůj osobní automobil po ulicích Nádražní, Dvořákova, Máchova, Zborovská a Sokolovská v Novém Jičíně. Na ulici Sokolovské chvíli z vozu vystoupil, následně však opět zasedl za volant a couval. Po ujetí pár metrů byl zastaven přítomnými strážníky. Po příjezdu policistů na místo bylo u muže provedeno odborné měření dechovými zkouškami a byly mu naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 3,2 promile alkoholu v dechu. Výše jmenovaný řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, avšak neustále tvrdil, že vozidlem přijel na ulici Sokolovskou k autobusovému nádraží střízlivý a napil se alkoholu až tam. Řidičský průkaz nebyl muži zadržen, neboť jej nepředložil, na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice