8. 9. 2011

Masturboval na veřejnosti

Dva případy přečinu výtržnictví prověřují novojičínští policisté. Nejdříve 20. srpna a pak 7. září během denních hodin v obci Suchdol nad Odrou v blízkosti vlakového nádraží obtěžoval doposud neznámý pachatel dvě ženy. V obou případech je oslovil ve chvíli, když masturboval. Žádného fyzického násilí se vůči nim nedopustil. Vždy se jednalo o muže v přibližném věku 30let, 180 cm vysokého, štíhlé postavy a krátkých hnědých vlasů. Oblečen byl do světle modrých kalhot a tmavě modré mikiny s kapucí. Policisté přivítají jakékoliv informace k hledanému muži uvedeného popisu, na všech policejních odděleních, nebo telefonicky na linku 974 735 651 nebo 158.

 

Okradl cyklistku

Včera 7. 9. 2011 v Příboře krátce po sedmnácté hodině, nic netušící 69letá žena jela na svém kole. V košíku měla odloženou kabelku s osobními věcmi. Když projížděla ulici Řehoře Volného, využil její nepozornosti neznámý pachatel a kabelku jí odcizil. Odcizením jí způsobil škodu ve výši téměř čtyř tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají.

 

Prázdninové záchyty mošnovských celníků

O tom, že i v době prázdnin si pokoutní prodejci padělků nedají pokoj, svědčí prázdninové záchyty celníků z Mošnova. Téměř za 1.100.000 korun byly pracovníky Celního úřadu Mošnov zajištěny padělky různého zboží světoznámých značek. Např. trička TOMMY HILFIGER, LACOSTE, plyšové hračky, hodinky PUMA, klíčenky s vyobrazením šípu ŠKODA, autoklíče značky VW a BMW, včetně nálepek s logem. Z elektroniky nechyběly mobilní přístroje NOKIA, set top boxy, paměťové karty, GPS navigace a také oblíbené přenosné zobrazovací zařízení s příslušenstvím označované jako „tablet“, jinak také mini PC, které je napodobeninou průmyslového vzoru značky „iPad“.
Hitem letošního léta se staly silikonové náramky POWER BALANCE, kdy přes mošnovské celníky neprošlo 5.063 kusů tohoto zboží v hodnotě 2.800.000 korun (jedná se o převratnou technologii využívající speciální hologramy, které pozitivně působí na přirozené energetické pole člověka a výrazně zlepšuje rovnováhu, sílu a pružnost).
Při provádění kontroly u zavazadel, které k nám cestovaly z Mali, JAR nebo Číny, bylo pomocí RTG odhaleno 2 kg hovězího masa a 60 kg exotického ovoce a zeleniny. Jelikož se jednalo o zpožděná zavazadla „RUSH“, potraviny byly již v hnilobném stavu. Tímto došlo k porušení vyhlášky o opatřeních proti zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů. Zboží bylo úředně zlikvidováno a osoby byly poučeny o porušení vyhlášky.
V období těchto dvou letních měsíců bylo cestujícími v letecké přepravě do ČR dovezeno nad stanovený limit celkem 2,25 litrů alkoholu, 10.160 ks cigaret, 21 kg tabáku a 100 doutníčků. Zboží bylo zlikvidováno pod celním dohledem pracovníků Celního úřadu Mošnov. Celkový celní a daňový únik činil téměř 70.000 korun.
Návštěva exotických zemí láká k tomu, aby alespoň nějaký suvenýr navodil vzpomínku na dovolenou. Ne každý ovšem ví, že existuje Úmluva CITES, která řadí tyto „suvenýry“ mezi chráněné a ohrožené druhy fauny a flóry, a tudíž je dovoz mušlí, korálů, vypreparovaných zvířat, hadů v láhvi nebo výrobků z ohrožených druhů zakázaný. V síti celníků uvízlo 48 kusů korálů, mušlí a 27 kusů lastur. Všechny tyto exempláře byly zajištěny a předány na Českou inspekci životního prostředí.
Ani oblast nelegálního zaměstnávání cizinců nezůstala bez záchytu. Celníci provedli kontrolu na stavbě mostu v průmyslové zóně Mošnov a zjistili, že zde nelegálně pracuje 20 cizinců ze Slovenska. Kontrolovaná osoba, jako zaměstnavatel, nesplnila oznamovací povinnost písemně informovat příslušný úřad práce, a to nejpozději v den nástupu osob k výkonu činnosti. Tímto jednáním byl porušen zákon o zaměstnanosti a zjištění byla předána místně příslušnému úřadu práce jako podnět k zahájení správního řízení za účelem uložení sankce.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice