12. 9. 2011

Policie pátrá po neznámém muži, chtěl vybrat peníze na odcizenou kartu

Nový Jičín – Po neznámém muži, který použil odcizenou bankovní kartu, pátrají policisté. Novojičínským policistům se podařilo zajistit záznam z bezpečnostní kamery, na němž neznámý právě kartu používá. Po tomto muži, který se pokusil provést neoprávněný výběr z bankovní karty, pátrají novojičínští policisté. Policie proto žádá veřejnost o pomoc při identifikaci muže. K neoprávněnému výběru mělo dojít v úterý 19. července letošního roku ktátce před půl třetí odpoledne v Novém Jičíně. Krátce předtím se neznámý pachatel vloupal do zaparkovaného vozidla v Hodslavicích na Novojičínsku, ze kterého odcizil dámskou kabelku, ve které se nacházela peněženka, doklady, mobilním telefonem, platební kart a další věci. Policisté nyní případ prošetřují pro přečiny krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Veškeré informace k totožnosti neznámého pachatele, kterého zaznamenala bezpečnostní kamera, přijmou policisté na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158. Občané mohou volat i přímo novojičínským policistům na telefonní číslo 974 735 651.

  

 

Vandal se vyřádil na zaparkovaném vozidle

Předběžnou škodu za osmdesát tisíc korun způsobil doposud neznámý vandal v Novém Jičíně. Vandal krátce po půlnoci dne 11. září poškodil v Novém Jičíně na ulici Za Korunou zaparkované vozidlo BMW. Majiteli vozidla rozbil přední čelní a zadní sklo, dále způsobil nepravidelnou rýhu o šíři 1 milimetrů do spodní vrstvy laku, a to po celém obvodu vozidla. Novojičínští policisté případ prošetřují pro přečin poškození cizí věci.

  

 

Z novostavby odcizil měděné svody

V noci na 8. září odcizil neznámý pachatel v Závišicích měděné okapy. Pachatel po překonání oplocení vnikl na pozemek u novostavby rodinného domu, ze kterého odcizil měděné svody o průměru 100 milimetrům a v délce 13 metrů. Dále si odnesl měděné okapy o stejném průměru v délce 9 metrů. Předběžná škoda byla majitelem vyčíslena na částku dvacet pět tisíc korun.

 

Nález munice

Další případ nálezu munice z 2. světové války evidují novojičínští policisté. Ve čtvrtek 8. září byl fulneckým policistům oznámen, že ve Fulneku, v místní části Jerlochovice při odkrývce zeminy, nalez předmětu připomínající munici. Na místo byla přivolána Pyrotechnická služba Policie ČR, expozitura Frýdek-Místek, která zjistila, že se jedná o náboj do kanonu, ráže 45 mm, sovětské výroby. Tuto munici si zajistili a odvezli k následné likvidaci. Ke zranění ani škodě na majetku nedošlo.

 

Vozidlo na křižovatce srazilo cyklistu

V sobotu 10. září okolo půl jedenácté dopoledne došlo na silnici I/47 v Bílovci k dopravní nehodě, při které byl těžce zraněn cyklista. Jednadvacetiletý řidič z Ostravy jel s vozidlem Fiat Punto po ulici Dukelská ve směru jízdy na Bílov. Před křižovatkou předjížděl zprava předním jedoucí vozidlo Peugeot 308 v domnění, že řidič tohoto vozidla odbočuje v křižovatce vlevo na ulici Budovatelskou. Řidič peugeotu však v křižovatce odbočoval vpravo na ulici Bedřicha Smetany a při odbočování měl zapnutý ukazatel směru doprava. Následně došlo mezi vozidly k bočnímu střetu. Po střetu vozidlo Fiat narazilo přední části do stojícího cyklisty, který stál v křižovatce a dával vozidlům přednost. Cyklista z Bílovce byl po střetu odhozen na pravý chodník, vozidlo Fiat se zastavilo na pravém chodníku před trafikou a vozidlo Peugeot zůstalo stát v křižovatce. Při nehodě utrpěl šestačtyřicetiletý cyklista těžké poranění hlavy a z místa nehody byl převezen Rychlou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě. Další účastnici nehody zraněni nebyli. U řidičů vozidel byla na místě provedena dechová zkouška na zjištění ovlivnění alkoholem s negativním výsledkem. Předběžná škoda na vozidlech a kole byly vyčíslena na částku přes sedmdesát tisíc korun. Okolnosti nehody nadále intenzivně prošetřují novojičínští dopravní policisté pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice