16. 9. 2011

Zatajení nálezu

Zatajení nálezu peněženky šetří v těchto dnech policisté v Novém Jičíně. Neznámý nepoctivý nálezce našel zkraje tohoto týdne na trase od zadní brány novojičínské nemocnice na ulice Purkyňova, Slovanská a Gen. Hlaďo v Novém Jičíně ztracenou pánskou látkovou peněženku, kterou neodevzdal. O téměř deset tisíc korun přišel mladý muž z Frýdku-Místku, který v pondělí 12. září dopoledne vytratil peněženku v Novém Jičíně. To, že peněženku s penězi a doklady nemá, zjistil až u prodejně CK Čedok na ulici Gen. Hlaďo. Začal ji okamžitě hledat, ale na uvedené trase už nebyla. Neznámý nálezce, který si ji ponechal, se dopustil trestného činu zatajení věci, za který mu může hrozit až rok vězení.

 

Vloupání do realitní a firemní kanceláře

Dva případy vloupání do kanceláří na Novojičínsku nyní šetří policisté. V noci na 13. září vnikl neznámý pachatel v Kopřivnici do jedné realitní kanceláře. Z objektu realitní kanceláře firmy odcizil několik kusů klíčů od nemovitostí. Škoda odcizením v tomto případě činí několik stovek korun. Kopřivničtí policisté po pachateli krádeže usilovně pátrají. Rovněž v noci na úterý 13. září násilím vnikl do kanceláře v Novém Jičíně doposud neznámý pachatel. Z kanceláře firmy odcizil notebook v hodnotě pětadvacet tisíc korun, LCD monitor a další věci. Celková škoda odcizením a poškozením přesáhla částku pětačtyřicet tisíc korun.

Pokud se setkáte s případem vloupání do bytu, domu či kanceláře, je zde rada jak postupovat. Hlavní zásadou je reagovat co nejdříve, jak je to možné. Pokud se chcete zasadit o co nejvyšší úspěšnost vyšetřování a dopadení pachatele, tak do objektu nevstupujte a neprodleně kontaktujte policii. Pokuste se také kontaktovat možné svědky vloupání. Hlavně si v takové stresové situaci zachovejte chladnou hlavu!

 

Začíná Ajax

Ve čtvrtek 15. září 2011 navštívili policisté z Preventivně informační skupiny Nový Jičín žáky z 2.A,2.B a 2.C na novojičínské základní škole Komenského 68. Každý školák i třídní učitelé druháků dostali z rukou policistů Ajaxův zápisník, se kterým budou celý školní rok pracovat. Ajaxův zápisník“ je projekt, u jehož vzniku stála policistka preventivně informační skupiny Policie České republiky Okresního ředitelství Sokolov, a který byl v roce 2002 rozšířen do celé Policie České republiky. Jeho cílem je zvyšovat právní vědomí dětí mladšího školního věku.
Žáci druhých tříd základních škol se učí pomocí Ajaxova zápisníku předcházet různým sociálně patologickým jevům např. šikaně, alkoholu a nealkoholovým drogám, hazardním hrám apod. Seznamují se také s běžnými každodenními záležitostmi jako je pohyb v silničním provozu a vlastní bezpečnost. Žáci dostávají od policistů zápisník (pracují s ním po celý rok) a policisté rovněž pro ně připravují různé soutěže, testy a exkurze. Přitom zjišťují, co se všechno naučili od policejního psa Ajaxe.
Při první hodině s Ajaxem si děti vyslechly, jak se zápisníkem pracovat, byly upozorněny na důležité kapitoly a témata. V letošním školním roce se kromě druháků z Komenského 68 do projektů zapojí základní školy Dlouhá 56, Komenského 66, Šenov u Nového Jičína, Životice u Nového Jičína, Libhošť, Sedlnice, Kunín a Npor. Loma v Příboře.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice