8. 9. 2014

Rodiče si nevybrala

A tak musí alespoň prozatím strpět jejich jednání. K oznámení o nadměrném hluku v noční době, sprostým nadávkám s podezřením o život a zdraví osob vyjížděli novojičínští policisté do jednoho z bytů ve městě. Podle sousedů se tam dělo něco nedobrého. Sami měli obavu o malé roční dítě, které se s rodiči mělo v bytě nacházet.  Policisté po příjezdu na místo zjistili, že jednoroční dítko leží v postýlce a její 45 letá matka v opilosti usnula na posteli. Její 28letý otec byl v silné podnapilosti policisty dotazován k důvodu jejich vyhroceného jednání. Po vyhodnocení celé události přivolali na místo sociální pracovnici oddělení sociálně právní ochrany dětí, která rozhodla o dočasném odejmutí a umístění dítěte v nemocnici. Celou událost vyšetřují policisté s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení výchovy dítěte ve formě spolupachatelství obou rodičů a společně s oddělením sociálně právní ochrany dětí budou činit následná opatření.  

 

Poranil jí nožem

Podezřelý cizí státní příslušník vyhrožoval své manželce s nožem v ruce.  Přivolaní policisté jej zadrželi a umístili na protialkoholní záchytnou stanici. V sobotu 6. 9. 2014 napadl 45letý muž svou 39letou ženu v jejím bytě. Nejprve ji slovními nadávkami a výhrůžkami zastrašoval a následně i fyzicky napadal. Situace se vyhrotila ve chvíli, kdy jí začal tahat za vlasy a s nožem pod krkem jí vyhrožoval zabitím.  Policisté následně muže zadrželi a opilého jej umístili na protialkoholní stanici. Od poškozené ženy zjistili průběh celé události, ta jim však nedala souhlas s ohledem na příbuzenský vztah k trestnímu stíhání.

 

Sebevražedné sklony

V uplynulých dnech vyšetřovali novojičínští policisté hned čtyři pokusy sebevražd. Tři z poškozených zneužili léky a jeden úmyslně naboural autem. V pátek 5.9.2014 se pokusila zabít 42letá žena užitím kombinací léků a alkoholu. A v akutním ohrožení života jí našla v domě její dcera, která přivolala lékařskou pomoc. Dopis zanechaný na stole svědčil o tom, že tak chtěl učinit z vlastní vůle. Další sebevražedný pokus 58leté ženy z Nového Jičína skončil úmrtím. Zbytky léků a prázdných krabiček nalezených na nočním stolku vedle postele nasvědčovaly tomu, že si smrt přivodila sama. Třetího zoufalého činu se dopustil 30letý muž. Ten neunesl rozchod se svou partnerkou a pomocí přírodních produktů, ukončil svůj život. Nalezená komunikace ve facebooku a další dohledané a zajištěné stopy tomu jednoznačně nasvědčují. Posledním nešťastníkem byl 27řidič, který pod vlivem alkoholu úmyslně boural do mostní konstrukce. Při vyšetřování dopravní nehody se policistům samotné okolnosti nezdály. Následnou dechovou zkouškou, rozhovorem s řidičem a potvrzující zprávou z nejbližšího okolí muže se policisté utvrdili v tom, že k nehodě došlo úmyslně se sebevražedným úmyslem. Samotný řidič nešťastník utrpěl pouze lehká zranění s jednorázovým lékařským ošetřením.
(Všechny případy policisté prověřují s podezřením ze spáchání přečinu účast na sebevraždě podle § 144 odst. 1 trestního zákoníku, až do doby než se vyvrátí možná účast druhých osob na samotném průběhu pokusů. )

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice