10. 9. 2014

Dopravní nehoda cyklisty

Po nově budované cyklostezce ve výstavbě jel 36letý muž. Nerespektoval dopravní značení ani informaci o zákazu vstupu na staveniště, následně vjel pod kola projíždějícího automobilu a utrpěl těžké zranění. Dopravní nehoda se stala 9.9.2014 krátce před 17 hodinou v obci Nový Jičín části Bludovice, na křížení místní komunikace s nově budovanou cyklostezkou. Dopravní policisté na místě zaznamenali místo střetu a také svědecké výpovědi.  Celý průběh události je nadále v šetření.

 IMG_1872 IMG_1874 IMG_1892 IMG_1894

Aktivně podporoval extremismus

Novojičínští policisté sdělili obvinění 23letému muži z důvodu spáchání zločinu týkajícího se založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Na případu spolupracoval celorepublikový útvar policie zabývající se touto problematikou. Rozpracování a následná realizaci celého případu se uskutečnila v teritoriu Územního odboru Nový Jičín. Jedná se o mladého muže z Novojičínska, který svými aktivními postoji propagoval pravicové extremistické hnutí. Několika setkání a demonstrací se také aktivně účastnil. Sám navrhoval, vyráběl, distribuoval a prodával oděvy a doplňky s extremistickou tematikou.

Prostřednictvím svého eshopu vytvářel, distribuoval a prodával pod svou obchodní značkou oblečení a doplňky zaměřené na extremistické skupiny z řad neonacistů a fotbalových chuligánů. Na vyrobených oděvech používal potisky s motivy a nápisy s tématikou či symbolikou zjevně propagující a podporující hnutí prokazatelně směřující k potlačení práv a svobod člověka. – např. neregistrovanou neonacistickou organizaci Blood and Honor – Combat 18, neonacistickou militantní skinheadskou organizaci Hammer Skins, zakázané neonacistické hnutí Národní odpor (nyní Odpor), organizaci Anti-Antifa či symboliku zneužívanou nacistickou Třetí říší (říšskou orlici, svastiku, trojkombinaci, nordické runy, zástupné znaky a kryptogramy) a další zástupné motivy, znázorňující a vyjadřující agresi vůči společnosti, policii, rase či systému. Sám se také podílel za účelem zvýšení poptávky a propagace tohoto zboží koncertu White Power Music kapel.

V tomto odvětví podnikal na živnost svého otce minimálně od listopadu roku 2013.  V prvních dnech měsíce září byl při domovní prohlídce policisty zadržen. Část oblečení s extremistickou tematikou mu byla policisty zajištěna jako věc důležitá pro trestní řízení, včetně dalších věcí usvědčujícího muže z daného trestného činu. Při samotné domovní prohlídce zadokumentovali policisté také výzdoba na stěnách jeho pokoje zachycující jeho extremistické smýšlení a propagandu.

Zadržený muž, který je vyšetřován na svobodě, svým jednáním naplnil všechny znaky skutkové podstaty stíhaného zločinu tím, že v úmyslu se obohatit, navrhoval, vyrobil a následně uváděl do oběhu oděv s cíleně a záměrně zvolenými potisky, čímž propagoval hnutí prokazatelně směřující k potlačení práv a svobod člověka. Za toto jednání mu hrozí až deset let trestu odnětí svobody.

a.c.a.b symbolika na tričkách domovní prohlídka ilustrační snímek PČR loga v pokoji připravené trička k distribuci sympatizoval s extremisty výzdoba s hákovým křížem v pokoji zajištěné věci

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice