9. 2. 2023

Objasnění několika případů majetkové trestné činnosti ve Studénce

V těchto dnech policisté ze studéneckého Obvodního oddělení objasnili tři případy majetkové trestné činnosti a ve zkráceném přípravném řízení tak sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a z přečinu porušování domovní svobody, a to 31letému muži z Novojičínska.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak shora uvedený muž měl na konci měsíce října loňského roku neoprávněně vstoupit na pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Bezručové ve Studénce, kdy se následně vloupal do přilehlé stodoly a odtud odcizil křovinořez, čímž poškozenému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun. Dále se v polovině prosince 2022 vloupal do garáže a do rekonstruovaného rodinného domu na ulici 2. května ve Studénce, odkud odcizil různé druhy a množství pracovního nářadí, sekeru, drážkovačky, aku vrtačku, aku brusku, aku vrtací kladivo a čtyři kusy pneumatik k osobnímu automobilu, čímž poškozenému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 40 tisíc korun. Koncem měsíce ledna letošního roku se postupně vloupal do dvou novostaveb neobydlených rodinných domů na ulici Ke Statku ve Studénce, ze kterých odcizil motorový odvlhčovač a dvě vodováhy v hodnotě bezmála 30 tisíc korun a poškozením oken, dveří a plachty na přívěsném vozíku vznikla poškozeným fyzickým i právnickým osobám a společnostem celková hmotná škoda na majetku ve výši dalších 71 tisíc korun.

Tímto protiprávním jednáním a chováním výše jmenovaného 31letého muže se nadále intenzivně zabývají studénečtí policisté v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, přičemž zjišťují i jeho případnou další obdobnou trestnou činnost.

 

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 4. února 2023 v Kateřinkách

Policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě nprap. Ondřej Novotný se nyní nadále intenzivně zabývá kolizní situací v dopravě, která se stala pět minut před dvacátou hodinou večerní 4. února 2023 v prostoru křižovatky ulic Ratibořská a Holasická v Opavě-Kateřinkách a žádá široku veřejnost o kladné poznatky k této záležitosti. Případné svědecké informace lze telefonicky sdělit na policejní číslo 974 737 581 případně kdykoli na mobilní telefon opavských dopravních policistů 735 788 950. Policisté přivítají svědecké informace, a to ať už od osob přítomných nehodovému ději nebo z případných kamerových záznamů projíždějících motorových vozidel.

Jak bylo dosavadním prošetřováním zjištěno, tak chvíli před dvacátou hodinou večerní 4. února tohoto roku řídil 79letý muž z Opavy osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Meriva po ulici Partyzánské v Opavě-Kateřinkách, přičemž chtěl přejet ulici Ratibořskou v přímém směru jízdy na ulici Holasickou. Při tomto však nedal přednost v jízdě po hlavní silnici jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Škoda Superb, které řídila 53letá žena z Opavska a jenž jela ve směru z centra statutárního města Opavy na Hlučín. Podle zjištění měla řidička před výše uvedenou křižovatkou zpomalit, kdy na zdejším přechodu pro chodce měli přecházet chodci a poté se opět rozjela, kdy v její jízdní dráze se již nacházel osobní automobil Opel Meriva a došlo ke střetu mezi pravým zadním rohem opelu s pravou přední částí škodovky. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 70 tisíc korun.

 

Vloupání do dodávkového automobilu v obci Markvartovice

V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 7. února a devátou hodinou dopolední 8. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Šilheřovické v obci Markvartovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně okna zadních dveří se škodou ve výši 20 tisíc korun vloupal do zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Renault Trafic, přičemž z nákladní plochy vozu odcizil různé druhy pracovního nářadí (dvě aku příklepové vrtačky značky DeWalt, vrtáky, náhradní aku baterie, sadu bitů a utahováky) v celkové hodnotě 33 a půl tisíce korun. Poškozené fyzické i právnické osobě a společnosti tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 53 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z místně příslušného Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701.

 

Silniční kontrola prokázala podnapilého řidiče osobního automobilu v Krnově

Pár minut před půlnocí z 8. na 9. února 2023 službu konající policejní autohlídka z krnovského Obvodního oddělení prováděla na ulici Petrovické v Krnově dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče zde projíždějícího osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot, a to 47letého muže z Bruntálska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento muž řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,6 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený 47letý řidič se k předchozímu požití alkoholu před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Dopravní nehoda osobního automobilu s chodkyní na ulici Dr. E. Beneše v Bruntále

Dvacet minut po šestnácté hodině odpolední 8. února 2023 řídil 70letý muž z Bruntálska své osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Fusion po ulici Dr. E. Beneše v Bruntále, a to ve směru od ulice Zeyerové k ulici Ruské, přičemž s největší pravděpodobností na zdejším přechodu pro chodce přehlédl zde přecházející 72letou místní ženu. Došlo tak ke střetu pravé přední části automobilu s levým bokem chodkyně, která následně upadla na zem a bylo jí způsobeno zranění s nutností leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku 5 tisíc korun, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče vozu negativně a u zraněné ženy byl nařízen odběr biologického materiálu (krve). Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice