9. 3. 2015

Od začátku roku téměř čtyři desítky opilých řidičů

Od začátku roku řeší novojičínští policisté téměř čtyři desítky opilých řidičů. Většina z nich byla kontrolována policisty dříve, než stačili způsobit škody na životech a majetku. S ohledem na zjištěný stav se budou novojičínští policisté na tyto kontroly ještě více zaměřovat.  A to nejen při namátkových kontrolách během výkonu služby, ale také při speciálních akcích zaměřených na řidiče jedoucí pod vlivem alkoholu a to jak v časných ranních a nočních hodinách tak i v průběhu celého dne. V průběhu posledního víkendu řídil 24letý řidič vozidlo Peugeot v Bílovci s více jak 2,5 promile, další opilý 27letý řidič byl policisty kontrolován v Kopřivnici a posledního zadrželi v Příboře s kradeným autem bez řidičského oprávnění, který se snažil policistům odjed a naboural do jejich policejního auta. Jelikož u nich byly zjištěny hodnoty převyšující 1 promile alkoholu v krvi, dopustili se přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za toto jednání mohou očekávat trest s výši až do jednoho roku odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

 

Odcizeným autem naboural do policejního vozu

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek a neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý 30letý muž, který odcizeným automobilem naboural do policejního vozidla. Když procházel opilý zloděj v sobotu 7.3.2015 kolem 18 hodiny kolem otevřeného areálu firmy v Příboře, upoutal jeho pozornost zaparkovaný dodávkový automobil Citroen Jumper. Do auta nasedl, nastartoval jej a při couvání uvnitř firmy naboural další zaparkované auto. Po ujetí několika stovek metrů nezvládl řízení a v Klokočově sjel do příkopu, kde narazil do stromu. S poškozeným autem pokračoval dále na Skotnici. Tam si jej všimla policejní hlídka ve služebním vozidle, která se jej snažila zastavit. Řidič však na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě. Po ujetí několika stovek metrů byl nucen z důvodu poruchy auta zastavit. Policisté jej dostihli, a když se ho snažili z auta dostat ven, zařadil zpátečku a naboural do policejního automobilu. Následně s použitím donucovacích prostředků opilého řidiče z auta dostali ven a zadrželi. Několikrát trestně stíhaný 30letý muž přiznal krádež auta, způsobené havárie i to že řídil opilý, aniž by vlastnil řidičské oprávnění. Noc přečkal na protialkoholní záchytné stanici, s tím, že následujícího dne měl sdělené obvinění s podezřením ze spáchání několika přečinů. Na odcizeném automobilu způsobil 100 tisícovou škodu a na policejním autě škodu ve výši 50 tisíc. Dechová zkouška vykázala hodnotu převyšující 2 promile alkoholu v krvi.

nabourané policejní auto při couvání foto PČR nabourané policejní auto při couvání přední část odcizeného vozidla po havárii do stromu

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice