9. 7. 2015

Otravuje jí život

S podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování prověřují oderští policisté 39letého muže. Z podaného oznámení stejně staré bývalé manželky je zřejmé, že svými častými telefonickými hovory, sms zprávami jí obtěžuje již déle jak dva měsíce. Sprosté nadávky, urážky a výhružky ničící její současný vztah překročily únosnou mez. Zoufalá žena již neunesla toto příkoří a tak věc oznámil policistům. Ti celou událost prověřují s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování.

 

Obecné ohrožení

K úniku většího množství plynu s dočasnou evakuací obyvatel domů mělo dojít 8. 7. 2015 kolem 16 hodiny v obci Životice u Nového Jičína. Třináct obyvatel šesti rodinných domů bylo z prostoru vykázáno s ohledem na zajištění jejich bezpečnosti. Poruchová plynařská firma, hasiči a policisté zajišťovali práce k obnově předchozího stavu. K úniku plynu mělo dojít při prováděném výkopu. Zjištěné naměřené hodnoty nahromaděného plynu se blížily koncentraci výbuchu. Včasným zásahem nebyl nikdo zraněn a ani nevznikly škody na majetku. V průběhu odvětrání nahromaděného plynu z kanalizačního potrubí, domů a samotné opravy, odkláněli policisté dopravu a do nebezpečného prostoru nikoho nevpouštěli. Krátce po 18 hodině byl provoz opětovně obnoven, porucha opravena a majitelé domů se mohli vrátit do svých obydlí. Policisté prověřují okolnosti tohoto oznámení s podezřením ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

 

Odcizené auto nalezeno

Vozidlo procházející pátráním zajistili policisté v Odrách. Současný 26letý majitel z Fulneku měl automobil značky BMW zakoupit od muže z Havlíčkova Brodu. Jak se vozidlo dostalo do české republiky, kde a kým bylo v zahraničí odcizeno a jak jej současný majitel skutečně nabyl je předmětem dalšího policejního vyšetřování.   Do doby předání skutečnému majiteli je automobil zajištěn na policii.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice