9. 9. 2015

Zloděj z Hladkých Životic kradl na území Pustějova a v Kujavách

Podezřelý je minimálně z pěti vloupání do objektů a krádeží věcí z nich v hodnotě přes 30 tisíc korun. Fulnečtí policisté shromažďují další důkazy a případy se shodným či podobným způsobem provedení prověřované osoby. Vše nasvědčuje tomu, že prověřovaný 51letý zloděj se měl dopustit několika krádeží v katastru obce Pustějova a Kujavách v období od konce loňského roku do současnosti. Předmětem jeho zájmu byly převážně prodlužovací měděné kabely, ale také věci, které se daly zpeněžit. K objektům přijížděl většinou na kole, odcizené věci prodával a peníze použil pro svou potřebu.

 

Odebrali elektřinu za více jak milion korun

Více jak milionovou škodu požaduje energetická společnost po jednom hotelu z frenštátského území. Novojičínští kriminalisté oddělení hospodářské kriminality prověřují oznámení energetické společnosti týkající se neoprávněného odběru elektřiny za období téměř jednoho roku. Doposud neznámý pachatel měl provést neoprávněný zásah do elektrorozvaděče distribuční elektrostanice na kterou byl hotel napojen. Samotné oznámení je prověřováno s ohledem na způsobenou škodu s podezřením ze spáchání přečinu krádež s trestní sazbou 8 let odnětí svobody.

 

Kradli ve firmě, chytil je policista jedoucí do služby

Při cestě do práce chytil policista jedoucí na kole v Kopřivnici zloděje ve chvíli, kdy manipulovali s odcizenými věcmi. Jednoho ze zlodějů zadržel na místě, druhému se podařilo utéct. Nicméně i druhý skončil v policejní cele krátce poté, co se vrátil na místo činu. Oba zadržení ve věku 29 a 31 let jsou podezřelí z přečinu krádež se škodou převyšující 100 tisíc korun. Jeden ze zadržených byl bývalý zaměstnanec firmy, v které kradli. Společně měli vniknout do areálu podniku v Kopřivnici v nedělních odpoledních hodinách 6. 9. 2015. Odcizené měděné izolační dráty navinuté
na cívkách s pomocí vysokozdvižného vozíku odcizeného v podniku si uschovali v nedalekém zarostlém porostu. Následujícího dne se v ranních hodinách vydali na místo a s odcizenými věcmi začali manipulovat. Projíždějící policista si všiml jejich podezřelého chování, a když zjistil, o co jde, tak jednoho z mužů zadržel do příjezdu kolegů. Druhého zadrželi krátce poté v automobilu, který řídil pod vlivem omamných a psychotropních látek a to i přesto, že měl pravomocným rozhodnutím udělen zákaz řízení motorových vozidel do roku 2017. Po zadržení skončili oba muži v policejních celách. Prověřování jsou podezřelí z přečinu krádež, za což jim hrozí až 5 let trestu odnětí svobody.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice