HOKEJ

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 začíná již zítra

Zítra začíná mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 a Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje připravilo bezpečnostní opatření, které je adekvátní charakteru akce a aktuální bezpečnostní situaci.

Budeme se věnovat zejména veřejnému pořádku, ale také majetkové kriminalitě, vandalismu.

Naši policisté budou připraveni poskytnout radu či pomoc návštěvníkům akce přímo na místě samotném.  V blízkosti arény je zřízeno viditelně označené kontaktní centrum – viz. fotografie, ve kterém budou od pátku 10. 5. 2024 policisté po dobu ostravské části mistrovství k dispozici a návštěvníci se na ně mohou s důvěrou obrátit.  

Oblast dopravy – velmi důležité informace

Na mistrovství se policisté připravují samozřejmě i z pohledu dopravy a dopravní obslužnosti, která bude po dobu trvání akce velmi vytížena. Cílem zvýšeného dohledu a dalších aktivit je zajistit plynulost a bezpečnost silničního provozu, a to nejen v krajském městě, ale také v jeho blízkém okolí, tedy v místech, kde se budou hráči i fanoušci pohybovat.

V Ostravě budou dopravní policisté rozmístěni na strategických páteřních křižovatkách – ulice Ruská x Závodní, Rudná x Závodní a obdobných místech tak, aby byla zajištěna maximální koordinace dopravy. V případě potřeby bude probíhat regulace a řízení dopravy. Určitě bychom doporučili všem návštěvníkům, kteří na mistrovství míří vozidly, aby byli trpěliví, ohleduplní a očekávali zvýšený provoz a je vhodné si načasovat příjezd na zápasy s dostatečným předstihem, což může zamezit případnému zpoždění způsobenému komplikací v silničním provozu.

 

Pro veřejnost je určeno hlavní parkoviště v Dolní oblasti Vítkovic (DOV), k čemuž je uzpůsoben i systém navádění přechodným dopravním značením. Doporučujeme toto využít, jelikož v blízkosti bude po dobu konání mistrovství projíždět speciální tramvajová linka „X“ na trase z centra přes DOV k hale a na vlakové nádraží Ostrava – Vítkovice, která bude posilovat standardní spoje. K dispozici budou v blízkosti haly i parkoviště Ledňáček a Lipový sad, která však nemají takovou kapacitu, jako plocha v DOV.

Policisté budou připraveni usměrňovat provoz dle aktuálního vývoje. Vzhledem k tomu, že při příjezdu či odjezdu návštěvníků může být na některých místech v jednu dobu větší množství automobilů, nelze vyloučit případné dopravní komplikace.

Policisté žádají účastníky silničního provozu, zejména řidiče, aby dbali dopravního značení a pokynů policistů. 

Vzhledem k možné koncentraci vozidel, linek městské hromadné dopravy a chodců apelujeme na všechny, aby věnovali silničnímu provozu maximální pozornost a kromě dodržování pravidel byli vzájemně ohleduplní.

 

Preventivní doporučení

Fanoušky, kteří se chystají navštívit jakýkoli zápas v ostravské Ostrava Aréně a nedisponují vstupenkou, upozorňujeme, aby se vyvarovali nákupu vstupenek na hokejové zápasy od neznámých osob například v blízkosti sportovní haly a na tzv. černém trhu, včetně nákupu přes neověřené agentury prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Nejlepší variantou je využít prodeje výhradně na oficiálních distribučních místech. Platí také ustanovení návštěvního řádu, kde je stanoveno, že vstupenku nelze dále přeprodávat. Vstupenka je cenina požívající ochrany proti padělání a pozměnění, kdy se ve chvíli padělání či pozměnění stává neplatnou.

Doporučujeme všem návštěvníkům, fanouškům, věnovat pozornost informacím uvedeným Mezinárodní federací ledního hokeje – tedy na oficiálních webových stránkách mistrovství https://www.iihf.com/cz/events/2024/wm.

Dále byla zřízena informační linka, na které operátor ostravského Infocentra Věž poskytne obecné informace  související s mistrovstvím světa v ledním hokeji. Tato je k dispozici od začátku mistrovství, tedy 10. května do konce ostravské části mistrovství 23. května 2024 od 08:00 do 22:00 hodin, tel. číslo je +420602712920.

V případě podezření na protiprávní jednání se lze samozřejmě obrátit na linku 112 nebo 158 či na policisty na místě samém.

Přejeme všem hokejovým fanouškům a návštěvníkům, aby si akci užili a odcházeli jen s příjemnými zážitky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice