7. 10. 2014

 

Levné dřevo na zimu

Přesvědčivá výhodná nabídka dřeva přivedla poškozené ke ztrátě peněz

 

Příborští policisté prověřují několik případů se škodou přesahující tisíce korun, kdy poškození uvěřili výhodné nabídce prodejce dřeva.  Pro policisty známý podezřelý vždy vystavil zájemcům příjmový doklad na celou částku. Slíbené palivové dřevo jim však nedodal. Podle dosavadních zjištění nabízel palivové dříví od měsíce srpna letošního roku. V jednom případě zůstal poškozenému příjmový doklad na 10 tisíc korun a v dalších na částky menší.

Policisté prověřují jednání 43letého muže z Novojičínska s podezřením ze spáchání přečinu podvodu. Je možné, že poškozených bude mnohem více, zda je tomu skutečně tak ukáže další policejní vyšetřování.

 

V Anglii je nežádoucí

Podezřelý muž z krádeže se dopouští trestné činnosti opakovaně

 

Před pár dny přijali policisté oznámení o krádeži věcí z rodinného domu v Novém Jičíně. Policejním šetřením zjistili, že jedna z odcizených věcí se nachází u 26letého podezřelého. Ten se pod tíhou důkazů policistům ke krádeži doznal. Odcizenou věc policistům vydal a tak může být majiteli následně vrácena.  Krádeže se nedopustil sám, tuto měl spáchat společně s dalším 29letým podezřelým.

Policisté oba muže vyšetřují pro další trestnou činnost, které se dopouštěli na území Nového Jičína. Jeden z nich má z důvodu páchání trestné činnosti v Anglii uložen tamním soudem zákaz pobytu na téměř 80let.  

Oba muži se přečinu krádeže a porušování domovní svobody dopustili

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice