1. 10. 2014

 

 

Benefiční akce na podporu hendikepované Karolinky Dejové se koná v sobotu 4. 10. 2014 od 15 do 18 hodin v cukrárně Harlekýn. Hlavní téma akce je papír a hrátky s ním. Návštěvníky čeká hudební vystoupení Karolinky a dětí ze ZUŠ, skládání zvířátek z papíru či přírodnin, malování na kameny a také překvapení.

 

 

Od 3. října odvysíláme na programu KTK předvolební diskuzi všech lídrů politických subjektů kandidujících v letošních komunálních volbách, v pravidelných časech, kdy vysílá kopřivnický magazín, tedy od 7:00, 18:00 a 22 hodin.

 

 

Dvě nezletilé dívky z Kopřivnice v pondělí 29. 9. 2014 musela hledat policie. Ráno odešly z domova do školy, tak ale nedorazily a nedaly o sobě žádnou zprávu. Pátrání bylo ukončeno ještě v pondělí v noci, když byly dívky nalezeny ve Valašském Meziříčí.

 

 

Přijďte si ve středu 1. října v 18 hodin prohlédnout zajímavé nápady mladých architektů a seznámit se s činností Komise pro architekturu a urbanismus. V rámci kopřivnické Letní školy architektury studenti řešili přeměnu nárazníkového pásma mezi městem a nevyužívanou částí areálu místní automobilky. Výsledkem jsou například návrhy na využití některých částí nadzemního teplovodu pro vyhlídkovou trasu, nebo na přeměnu překladiště u vlakového nádraží v městskou halu pro pořádání kulturních akcí, trhů apod. Součástí vernisáže bude rovněž prezentace činnosti Komise pro architekturu a urbanizmus, kterou rada města zřídila jako svůj poradní orgán letos v dubnu. Jejím úkolem je poskytování průběžné podpory městského plánování, aktivování diskuzní platformy a předkládání vlastních návrhů na estetizaci veřejných prostor v Kopřivnici. Výstava potrvá do konce října.

 

 

Z důvodu komplexního čistění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto  komunikacích a parkovištích. Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena. Čištění bude probíhat  dle harmonogramu:

1. října – Kpt. Nálepky, Dukelská, Kpt. Jaroše

2. října – Krátká, Lidická

 

 

Kopřivnická radnice ve spolupráci s autovrakovištěm v Ženklavě připravila podzimní akci likvidaci autovlaků. V sobotu 4. října si může bezplatně nechat zlikvidovat své vozidlo každý občan, bydlící v obci či městě spadajícím do správního obvodu Kopřivnice. Za likvidaci starého kompletního vozidla může majitel, který se zapojí do akce města, získat až pět tisíc korun. Zájemci o tuto akci se mohou hlásit přímo u majitele autovrakoviště v Ženklavě Milana Petra, tel. 556 852 614, 602 550 002, a to do soboty 4. října.

 

 

Již stovka lidí se může pyšnit titulem Gentleman silnic, který se v České republice uděluje od roku 2004. Získat ho mohou hrdinové, kteří při dopravních nehodách zachránili životy. U příležitosti desátého výročí projektu se organizátoři rozhodli vyhlásit soutěž Gentleman desetiletí. Vybrali deset nejsilnějších příběhů, o kterých mohou čtenáři hlasovat na internetu. Hlasovat je možné do 30. září na stránkách www.gentlemansilnic.cz. Velkou šanci být Gentlemanem desetiletí mají Petr Bystrianský a Aleš Matoga z Moravskoslezského kraje, kteří v Ostravě v září 2008 zachránili ženu z auta, které skončilo na střeše v řece Ostravici.

 

 

Společnost TATRA TRUCKS spouští na svých internetových stránkách nový seriál článků o speciálech TATRA vyvinutých na základě specifických požadavků svých zákazníků. První díl je věnovaný zemědělskému speciálu 1+3.

 

 

V Kopřivnici vzniká nový rondel ke zlepšení dostupnosti Průmyslového parku Kopřivnice. Přestavba křižovatky před firmou Dura již byla zahájena a 20. října se změní v kruhový objezd. Rondel bude tvořen nízkými betonovými City bloky, které byly v minulosti použity například v případě provizorní kruhové křižovatky na mostě přes železniční trať. Zvýšený střed křižovatky bude vyplněn textilií a vysypán kačírkem. Na přechodech pro chodce budou z důvodu větší bezpečnosti pěších vybudovány ostrůvky a celá křižovatka bude řádně nasvětlena. Součástí stavby bude také úprava autobusové zastávky u společnosti Dura, kde vznikne nový nástupní ostrůvek. Celkové náklady činí 1,3 milionů korun a budou hrazeny z rozpočtu města.

 

 

Dopravce České dráhy informuje, že na trati č. 325  – STUDÉNKA – VEŘOVICE  (A ZPĚT) v úseku STUDÉNKA – PŘÍBOR, proběhne výluka 1. října 2014 v době od 7.15  do 17.29 hod. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Město Kopřivnice připravuje stolní kalendář na rok 2015, jehož součástí bude mimo jiné přehled kulturních, společenských a sportovních akcí. Pokud v příštím roce plánujete v Kopřivnici nějakou zajímavou akci a chcete, aby byla zveřejněna v kalendáři distribuovaném do všech kopřivnických domácností, neváhejte nás kontaktovat. Informace o akcích zasílejte do 31. října 2014 na e-mailovou adresu Informačního centra Kopřivnice ic@koprivnice.cz .Do předmětu e-mailu uveďte „Kalendář 2015“.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice