29. 9. 2014

 

Oznamujeme občanům, že z důvodu komplexního čistění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto  komunikacích a parkovištích. Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena. Čištění bude probíhat  dle harmonogramu: 29. září – Francouzská od Družební po MŠ a vjezd zásobování Tesco, 30. září – parkoviště za včelínem, komunikace kolem Anexu.

 

 

Dopravce České dráhy informuje, že na trati č. 325  – STUDÉNKA – VEŘOVICE  (A ZPĚT) v úseku STUDÉNKA – PŘÍBOR, proběhne výluka ve dnech 29. a 30. září, 1. října 2014 vždy v době od 7.15  do 17.29 hod. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Úterní filmový klub zve na skvělou tragikomedii s typickým balkánským humorem KNĚZOVY DĚTI, který natočil oblíbený a oceňovaný chorvatský režisér Vinko Brešan (Duch maršála Tita, Svědkové, Bez konce). Mladý kněz Fabijan, přidělený do malé obce na malebném dalmatském ostrůvku, zděšeně zjišťuje, jak málo se tu rodí dětí ve srovnání s vysokou úmrtností. Když mu zpověď místního trafikanta odhalí příčinu, rozhodne se zřídit nápravu poněkud Nestandardním způsobem. Výsledkem je stoupající počet neplánovaných těhotenství a přírůstek obyvatel. Jenomže ne všechno se vyvíjí tak, jak si idealistický páter vysnil. Snímek „Knězovy děti“ vychází z divadelní hry a byl vloni na festivalu v Karlových Varech vybrán do hlavní soutěže. Přestože v silné konkurenci nakonec neuspěl, získal si velké sympatie diváků právě svým zajímavým a nevšedním humorem. Více informací o filmu najdete zde:

https://www.csfd.cz/film/332314-knezovy-deti/

 

 

V sobotu 4. října si mohou občané Kopřivnice nechat bezplatně zlikvidovat své vozidlo.

 

 

Od 3. října odvysíláme na programu KTK předvolební diskuzi všech lídrů politických subjektů kandidujících v letošních komunálních volbách.

 

 

Město vydá další díly „Pamětníků“. Město Kopřivnice připravuje vydání dalšího DVD Město očima pamětníků. Dokumentární cyklus zachycující ve vzpomínkách pamětníků kopřivnickou historii bude dokončen v závěru listopadu a lidé si jej budou moci na radnici zakoupit ještě před letošními Vánocemi.

 

 

Kopřivnice bude regulovat nonstop. Zastupitelé města Kopřivnice na svém čtvrtečním zasedání vydali obecně závaznou vyhlášku o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při provozování hostinských činností. Ta bude od 1. ledna 2015 regulovat konec otevírací doby restaurací s cílem omezit rušení nočního klidu a kriminalitu spojenou s provozem nočních podniků. Námět na řešení situace související s nonstop provozovnami, jejichž fungování významně ovlivňuje práva občanů, pohodu jejich bydlení a pokojné soužití, vzešel z jednání pracovní skupiny Sociální zázemí v rámci aktualizace Strategického plánu města. Dle nálezu Ústavního soudu má obec právo omezit na přesně vymezeném území noční zavírací dobu hostinských zařízení, jestliže jejich provozem může dojít k narušování veřejného pořádku. Nově vydaná kopřivnická vyhláška stanovuje konec provozní doby restaurací, barů, hospod, heren a podobných podniků na jednu hodinu po půlnoci. Pokud bude zařízení v pátek, sobotu nebo v jiný den před dnem pracovního volna pořádat koncert či diskotéku s diskžokejem, bude moci zavřít až ve čtyři hodiny ráno. Znovu otevřít budou moci majitelé podniků každý den nejdříve v šest. Nový předpis se nevztahuje na plesy, kopřivnickou pouť a oslavy konce roku. Vyhláška o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při provozování hostinských činností omezí pouze podniky v centru města a rezidenčních zónách. Regulace se nedotkne okrajových částí Kopřivnice a nebude zavedena ani v místních částech.

 

 

Prázdninová statistika nezaměstnanosti během prázdnin zůstala téměř stejná, bez práce je na Novojičínsku přes sedm a půl tisíce lidí. Kopřivnice eviduje 1960 lidí, ukazatel -podíl nezaměstnaných lidí se již 4 měsíce drží na hodnotě 6,8 %. Každoročně se statistikou pohne v průběhu prázdnin příchod absolventů škol, letos se ale evidence nijak dramaticky nezměnila.  Naopak  -meziměsíční  srovnání počtu zaevidovaných klientů na úřadu práce na Kopřivnicku ukazuje úbytek 16 lidí. Podle kvalifikovaného odhadu by se tato úroveň měla udržet i po prázdninách. S postupným utlumováním sezonních prací, se mírný nárůst dá očekávat v říjnu, ovšem s největší pravděpodobností nevyskočí na loňské hodnoty.  Celorepublikový trend v podobě růstu počtu pracovních pozic se promítl i na Novojičínsku, kde je aktuálně v nabídce 789 pracovních pozic, z toho 317 na Kopřivnicku.Na jedno pracovní místo tak připadá 9,6 osoby a jedná se o nejlepší hodnotu v kraji. Poptávka je v okrese zejména po seřizovačích, zednících, číšnících a servírkách, ale také po finančních poradcích, strážných v obchodech, prodavačích nebo kuchařích. Nově se na Kopřivnicku zaevidovalo 157 lidí.

 

 

Vernisáž výstavy prací Letní školy architektury 2014 Kopřivnický brownfield a prezentaci dosavadní práce Komise pro architekturu a urbanismus bude zahájena 1. 10. 2014 v 18 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Na výstavě budou představeny práce studentů a absolventů architektonických škol z České a Slovenské republiky, které jsou zaměřeny na konverzi přechodového pásu mezi městem a výrobním areálem automobilky Tatra. V souvislosti s tím dojde k představení práce Komise architektury a urbanismu za období duben – září 2014.

 

 

V sobotu 20. září převzalo v aule Technické univerzity Vysoké školy báňské Ostrava diplomy s titulem inženýrek 63 dětí, které absolvovaly roční Projekt Junior univerzity zaměřené na vzdělávání mladých záchranářů. Šest víkendů a týden prázdninového soustředění seznámilo mladé zájemce o hasičské řemeslo ve věku od 11 do 13 let z Moravskoslezského kraje nejen se studiem na vysoké škole, ale ve Střední škole techniky a služeb Karviná si zkusili i své manuální schopnosti. Z Kopřivnických studentů slavnostně studium ukončilo 8 mladých hasičů.

 

 

V pátek 10.října 2014 se v Kopřivnici se uskuteční poslední letošní farmářský trh. Na pěší zóně v centru města bude možné od 9 do 16 hodin nakoupit chutné domácí potraviny, čerstvé kuchařské suroviny i zajímavé regionální výrobky od pečlivě vybíraných prodejců. Tentokrát se nakupující mohou těšit také na výstavku hub a poradnu známého mykologa Jaromíra Durčeka z Lubiny.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice