26. 9. 2014

 

 

Vernisáž výstavy prací Letní školy architektury 2014 Kopřivnický brownfield a prezentaci dosavadní práce Komise pro architekturu a urbanismus bude zahájena 1. 10. 2014 v 18 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Na výstavě budou představeny práce studentů a absolventů architektonických škol z České a Slovenské republiky, které jsou zaměřeny na konverzi přechodového pásu mezi městem a výrobním areálem automobilky Tatra. V souvislosti s tím dojde k představení práce Komise architektury a urbanismu za období duben – září 2014.

 

 

Leží-li vám doma kabelky, které již nepotřebujete, věnujte je na velký Kabelkový veletrh Deníku, který se uskuteční  v ostravské ČEZ Aréně. Charitativní akce, která se koná ve spolupráci se soutěží krásy Miss Princess of the World 2014, vypukne v pátek 10. října ve 14 hodin. Kabelky se budou prodávat za symbolické ceny. Celý výtěžek poputuje  na léčbu nemocných dvojčat Jarka a Vaška  z Ostravy.

Sběrná místa:

Ostrava:

•             Moravskoslezský deník, Mlýnská 10

•             Salon Triangl, Pobialova 15

Nový Jičín:

•             Novojičínský deník, Dolní brána 10

Frýdek-Místek:

•             Frýdecko-místecký deník, 8. pěšího pluku 2380

 

 

Ve Vašem okolí se ztratila naše 1,5 roku stará fenka Německého ohaře jménem Laki. Pokud byste jí zahlédli či o ní získali jakékoliv informace, zavolejte nám prosím na naše telefonní číslo 602753732 nebo napište na email vaseksladecek@gmail.com

Laki je fenka německého dlouhosrstého ohaře hnědé barvy. Je 1,5 roku stará, váží kolem 30 kg. Je tetovaná, číslo 8628, na krku má nedorostlou srst a jizvu po operaci. Na sobě měla řetízkový stahovací obojek, bez známky. Není čipovaná, ani kastrovaná. Odměna za nalezení.  Děkujeme za pomoc.

 Výstřižek

 

Discgolfový klub Bushcraft DG Kopřivnice dokázal ještě pro tuto sezónu vložit nové domácí hřiště do kalendáře ligových turnajů. Dne 1. 11. 2014 se uskuteční první ligový turnaj kategorie „C“ zahrnutý do celorepublikové ligové túry. Kapacita tohoto turnaje je omezena na 45 hráčů, ale pokud se široká kopřivnická veřejnost přihlásí dostatečně rychle, mají možnost si zahrát. 60% kapacity turnaje je rezervováno pro členy asociace, přesto je stále dost místa i pro místní nadšence. Více informací zde: https://discgolf.cz/index.php?id=liga%2Finfo&id_event=14114646

 

 

Ve středu 24. září byla zahájena oprava vozovek na několika místních komunikacích a parkovištích v Kopřivnici a jejích místních částech. Nevyhovující povrchy budou odstraněny a po doplnění podloží nahrazeny novými. Dle předpokládaného harmonogramu by měly být 24. září zahájeny stavební práce na parkovišti u supermarketu Albert, místní komunikaci na ulici České, dětském hřišti na ulici Francouzské a také u vjezdu do fotbalového areálu v Lubině. Od 26. září budou rekonstruovány také tři úseky v místní části Mniší, a to konkrétně na parkovišti a komunikaci u kulturního domu a na silnici v blízkosti Jednoty. Všechny jmenované povrchy by měly být vyměněny nejpozději do 4. října.

 

 

České dráhy upozorňují na výluku na trase 323  – OSTRAVA – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (A ZPĚT) v úseku VEŘOVICE. HOSTAŠOVICE. V termínu od 22. 9. 2014 v 7.40 hod. do 7. 10. 2014 v 7.05 hod. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Vlaky 3162 (prac. dny) a 1646 (ne)  budou nahrazeny autobusy v úseku Frenštát p.R. – Hostašovice  a vlaky  Sp 1643 (so)  a Os 3170  (so) budou nahrazeny autobusy v úseku Frenštát p.R. – Valašské Meziříčí. Cestující do a z Mořkova hl. trať budou přepraveni autobusy pendlujícími mezi Mořkovem hl.trať a Veřovicemi a zpět, a Mořkovem hl. trať a Hostašovicemi a zpět.

 

 

Dopravce České dráhy informuje, že na trati č. 325  – STUDÉNKA – VEŘOVICE  (A ZPĚT) v úseku STUDÉNKA – PŘÍBOR, proběhne výluka ve dnech 29. a 30. září, 1. října 2014 vždy v době od 7.15  do 17.29 hod. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Pokud se během zkušebního provozu teplovodu a objektových předávacích stanic objeví nedostatky, jako například málo teplá voda nebo nefunkční dodávka v určité části domu, mohou se odběratelé obracet přímo na zástupce zhotovitele Hochtief CZ: Ing. Petr Szotkowski – petr.szotkowski@hochtief.cz, +420 733 165 326 a Ing. Michal Lochman +420 725 404 464, čímž urychlí vyřízení svých požadavků.

 

 

9. října 2014 se opět chystá v KDK setkání veřejnosti „Myšlenky TGM a současnost“. Bude začínat v 16:00hod. Tentokrát podtitul vychází z jednoho Masarykova proslovu, kdy pravil „…demokracii máme, teď ještě ty demokraty…“. Prozatím účast přislíbili: Miroslava Němcová, profesor Michael Halaška – předseda MDH Praha, z Českého rozhlasu opět Radko Kubičko s Karlem Michalem. Poprvé bude chybět Pavel Pecháček, který už se ze zdravotních důvodů odstěhoval za rodinou do USA.

 

 

V sobotu 27. září bude slavnostně otevřena cyklostezka Ke křížku napojující Kopřivnici na trasu Z Poodří do Beskyd. Projížďka odstartuje ve 14 hodin na začátku cyklostezky v blízkosti areálu společnosti Dura. Peloton účastníků povede známý velocipedista a několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Cílem bude nedávno dokončené dětské hřiště v Lubině, kde bude připraveno občerstvení a cyklohrátky pro děti. Kdo trasu projede na kole, koloběžce, bruslích nebo jiných kolečkách, získá navíc praktický cyklodárek.

 

 

Pro cyklisty se chystá noční vyjížďka na Velký Javorník na horských kolech. Noční Javorníkování bylo přesunuto z původně avízovaného termínu (13. 9. 2014) na sobotu 27. 9. 2014. Sraz nadšenců bude ve 21 hodin před prodejnou CykloArt v Kopřivnici, 21,15 – odjezd z Kopřivnice, asi ve 21:40 – přes Lichnov, asi ve 22:00 – přes Veřovice, asi ve 22:40 – první začnou přijíždět k chatě. Asi ve 23:00 dojíždí pomalejší, kolem půlnoci – hodnotná tombola. Cestou se můžete kdykoliv přidat a vychutnat si netradiční denní dobu v sedle kola. Bližší informace o trase a programu na webových stránkách CykloArtu Kopřivnice.

 

 

(Jak) můžeme pravdivě poznávat Boha?  27. 9. 2014 | Kopřivnice. Farnost Kopřivnice a Katolická beseda v Kopřivnici Vás srdečně zve na přednášku P. Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph. D. Po přednášce bude možnost zakoupení knih našeho hosta.

 

 

EOS: The Jelly Belly (SK), AT BONA FIDE (OVA) – 27. 9. 2014, Kopřivnice, čajovna Mandala. Emergency Of Sound. Z Vychodního Pobřeží přijedou s novou deskou a poprvé s druhým kytaristou THE JELLY BELLY. Večírek odpálí ostravští AT BONA FIDE..po koncertech taneční afterparty.  

 

 

Pouťová výstava v Lubině: VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN A HUB – 28. 9. 2014, Kopřivnice, Lubina – katolický dům.

 

 

ZÁVIŠICKÁ STOPA – Branný závod i se psy v neděli 28. 9. 2014 od 9 hod. Start pohostinství u Kremla. Trasy v délce 1,5 km nebo 4 km.

 

 

Vernisáž: Bára Mikudová, Zatím nevím, 28. 9. 2014, Kopřivnice – Čajovna Mandala. „Název „Zatím nevím“ se odvíjí jak od formy, tak také od obsahu mých prací, které se na první pohled mohou zdát odlišné a vzájemně spolu nekorespondující, ale při bližším prozkoumání je spojuje něco zvláštního, něco divného, občas i obskurního, úsměvného i smutného, …

 

 

V neděli se u příležitosti státního svátku konají Svatováclavské slavnosti. Zavítat na ně můžete již tradičně na hrad Hukvaldy, kde se bude slavit i v průběhu soboty. Závěr hradní sezóny u příležitosti památky sv. Václava nabídne rytíře a jejich souboje, dobovou živou hudbu Subulcus a hradní hodokvas. Po oba dny bude program probíhat od 11.00 do 16.00 hodin.

 

 

Slavit se bude také ve Štramberku. V neděli se uskuteční Svatováclavská pouť, která nabídne mši svatou (8.45 hodin, farní kostel na náměstí), pobožnost u sochy sv. Václava a u kříže na hoře Kotouč (10.45 hodin) i přátelské posezení v Kulturním domě (od 11.30 hodin).

 

 

U příležitosti Evropského dne bez aut se v sobotu v Příboře koná jedinečná akce pro děti i dospělé. Program začíná ve 13.30 hodin pouštěním draků na letišti (kopec u sv. Jana), na které naváže ve 14.30 vystoupení skupiny sokolníků „Zayferus“. Následně se akce přesune na Ranč U Michálků, kde vás čekají hry a soutěže. Navíc ti, kteří se zúčastní programu na letišti budou mít občerstvení zdarma!  Po dobu konání akce můžete využít také služeb koňského povozu, které vás povozí v okolí ranče. Pomocí povozu bude možné také odvézt malé děti na ranč již před vystoupením sokolníků. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná!

 

 

Dětem je určena také další příborská akce, pořádaná Dětskou misií Církve Nová naděje. Křesťanská akce s názvem Pohni kostrou – výcvik hasičů aneb den ve znamení pohybu, je podpořena městem Příbor v rámci prevence kriminality. Můžete se těšit na soutěžní disciplíny, losování o ceny pro soutěžící děti, skutečný příběh hasiče z New Yorku i nafukovací atrakce! Akce začíná ve 14.00 hodin a je zcela zdarma!

 

 

Hukvaldy: v sobotu ráno můžete vyrazit na podzimní pozorování ptáků a oborní zvěře. Sraz zájemců je v 9.00 hodin u brány do obory s dobrou obuví, dalekohledem, fotoaparátem, klíčem k určování ptáků, případně v oblečení do deště. Akce se uskuteční za každého počasí a zájemci si odnesou zajímavé ornitologické propagační materiály.

 

 

95 let TJ Sokol Hukvaldy. V době od 13.00 do 17.00 hodin bude probíhat sportovní odpoledne v areálu TJ Sokol Hukvaldy, kde vás čekají zábavné soutěže pro smíšená čtyřčlenná družstva, občerstvení i soutěže a výtvarné činnosti pro děti. Následovat bude od 20.00 hodin společenský večer v sále ZŠ Hukvaldy s tombolou, živou hudbou TNT a vzpomínkami na historii sportu na Hukvaldech.

 

 

Hotel Roubenka – Moravskoslezský večer, který hostům nabídne názornou ukázku přípravy pokrmů z kuchařek „Jak šmakuje Moravskoslezsko“. Večerem bude provázet a přípravu jídel komentovat tak, jako minule, pan Tomáš Mohyla. Večer okoření cimbálová muzika Radegast. Jelikož se očekává velký zájem, je nutné si rezervovat stůl na telefonu 556 852 566 nebo na mailové adrese roubenka@roubenkahotel.cz.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice