24. 9. 2014

 

Z důvodu výrazného poklesu zájmu obyvatel o využívání sítě veřejných telefonních automatů (VTA) se společnost O2 Czech Republic rozhodla v průběhu října zřušit nevyužívané VTA v lokalitách 17. listopadu 1231, Polní 1288 a Štramberská 1096.

 

 

Dopravce České dráhy informuje, že na trati č. 325  – STUDÉNKA – VEŘOVICE  (A ZPĚT) v úseku STUDÉNKA – PŘÍBOR, proběhne výluka ve dnech 29. a 30. září, 1. října 2014 vždy v době od 7.15  do 17.29 hod. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Po úspěšných dvou ročnících v minulých letech se konal již 3. ročník běhu Studénecká pětka pod organizačním vedením Jaroslava Kuncka. Letošní ročník Studénecké pětky ovládl kopřivnický David Hanke.

 

 

Discgolfový klub Bushcraft DG Kopřivnice dokázal ještě pro tuto sezónu vložit nové domácí hřiště do kalendáře ligových turnajů. Dne 1. 11. 2014 se uskuteční první ligový turnaj kategorie „C“ zahrnutý do celorepublikové ligové túry. Kapacita tohoto turnaje je omezena na 45 hráčů, ale pokud se široká kopřivnická veřejnost přihlásí dostatečně rychle, mají možnost si zahrát. 60% kapacity turnaje je rezervováno pro členy asociace, přesto je stále dost místa i pro místní nadšence. Více informací zde: https://discgolf.cz/index.php?id=liga%2Finfo&id_event=14114646

 

 

Ve středu 24. září bude slavnostně otevřen krytý bazén v Kopřivnici, který prošel během uplynulých tří měsíců rozsáhlou rekonstrukcí. U příležitosti znovuotevření sportoviště a výročí padesáti let od založení zdejšího plaveckého oddílu bude pro veřejnost připraven bohatý program ve vodě i na suchu. Díky rekonstrukci za zhruba 16 milionů korun se mohou návštěvníci těšit na modernější zázemí i zcela nové možnosti relaxace. Součástí projektu byla také instalace elektronického odbavovacího systému a skříněk s elektronickými zámky. Mimo to byla vybudována zcela nová přístavba, v níž vznikl prostor pro umístění sauny, vířivé vany a parní kabiny. Zrekonstruované zázemí i novou přístavbu si budou moci návštěvníci krytého bazénu poprvé prohlédnout v den jeho slavnostního otevření 24. září, kdy bude vstup pro všechny zdarma. Akce bude zahájena v 15:30 přestřižením pásky, kterého se mimo jiné zúčastní odchovankyně kopřivnického plavání a dvojnásobná olympionička Petra Klosová. Poté budou v bazénu i před bazénem připraveny různé hry a soutěže pro děti, aquazorbing, skákací hrad, opičí dráha a další nafukovací atrakce. Blok určený především pro nejmladší děti vystřídá v 17:30 diskotéka s vodními hrátkami, v 19 hodin přijde na řadu relaxační program se saunováním a na úplný závěr bude od 20:30 připravena ochutnávka potápění. Po celou dobu bude možné také zhlédnout výstavu o historii kopřivnického plaveckého klubu.

 

 

Ve středu 24. září bude zahájena oprava vozovek na několika místních komunikacích a parkovištích v Kopřivnici a jejích místních částech. Nevyhovující povrchy budou odstraněny a po doplnění podloží nahrazeny novými. Dle předpokládaného harmonogramu by měly být 24. září zahájeny stavební práce na parkovišti u supermarketu Albert, místní komunikaci na ulici České, dětském hřišti na ulici Francouzské a také u vjezdu do fotbalového areálu v Lubině. Od 26. září budou rekonstruovány také tři úseky v místní části Mniší, a to konkrétně na parkovišti a komunikaci u kulturního domu a na silnici v blízkosti Jednoty. Všechny jmenované povrchy by měly být vyměněny nejpozději do 4. října.

 

 

Ve čtvrtek 25. září od 10 do 13 hodin proběhne v Kopřivnici akce „Vyčistíme tvoje město“, v rámci níž budou dobrovolníci uklízet prostor garáží Pod Bílou horou. Každý účastník získá ochranné pracovní pomůcky a na závěr malé občerstvení. Kdo nasbírá nejvíce odpadků, obdrží také hodnotnou odměnu. Akce proběhne ve spolupráci s rádiem Kiss Morava, které pro nejpilnější sběrače odpadků připravilo pěkné ceny. Například nejlepší školní kolektiv může vyhrát čtyřiadvacet hodin vysílacího času v rádiu, kdy vysílací schéma připraví za asistence moderátorů sami žáci. Zájemci, kteří chtějí pomoci vyčistit a zkrášlit naše město, se mohou registrovat u promotýmu přímo na místě. Partnerem akce je společnost Slumeko.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice