1. 10. 2018

 

Od 28. 9. do 5. 10. na programu KTK vysíláme závěrečnou besedu, která uzavře letošní předvolební speciály, připravené k volbám do obecního zastupitelstva. Programové schéma bude vzhledem k délce pořadu mírně upraveno a beseda bude začínat každý den vždy v 16:00, 22:00, 01:00: 04:00, 08:00 a 12:00. Všechny besedy, které TV studio KTK letos připravilo, včetně dostupných volebních programů, seznamu kandidátů a video návodu, jak se dá hlasovat, najdete na webových stánkách www.ktkstudio.cz/volby nebo také prostřednictvím kanálu YouTube.

 

Nastávající maminky se mohou v těchto dnech hlásit na předporodní kurzy s porodní asistentkou, novorozeneckou sestrou i lékařem. V Kopřivnici se kurzy konají v prostorách rodinného centra Heidi a začínají ve středu 3. října. Předporodní kurz je sestaven ze čtyř lekcí. V první se budoucí maminky dozvědí od porodní asistentky vše, co je zajímá o době těhotenství, termínu porodu a šestinedělí. Druhá lekce je vedena lékařem, který je seznámí s operačními porody, možnými komplikacemi při spontánním porodu či s tím, jaké jsou možnosti tlumení bolesti při porodu. Třetí lekce, s novorozeneckou sestrou, je vedena v duchu laktace, technik kojení a péče a manipulace s kojencem. Čtveřici pak uzavírá takzvaná gravid jóga, kde si budoucí maminky mohou nacvičit správné dýchání i relaxační cviky či takzvané úlevové polohy. Přihlásit se na ně mohou zájemkyně na e-mailu radka.hyvnarova@nnj.agel.cz.

 

Volby 2018. Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Moravskoslezský kraj volí své zástupce do Senátu PČR ve volebních obvodech 68 – Opava, 71 – Ostrava-město a 74 – Karviná. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, proběhne druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.

 

Kopřivnice bude hostit zájemce o zdolání Everestu. První říjnová sobota tradičně patří startu extrémního výstupu na Mount Everest, který Dům dětí a mládeže Kopřivnice ve spolupráci se správou sportovišť a městem Kopřivnice uskuteční po sedmé. Účastníci se mohou registrovat ve třech kategoriích – sólolezci, duolezci a družstva, která jsou u dospělých maximálně šestičlenná, u dětí desetičlenná. Každý podle svých možností si může vyzkoušet zdolání převýšení 8 848 metrů na lyžařské sjezdovce Červeného kamene, která měří celkem 821 metrů. Úspěšní sólolezci našlapou zhruba 55 km a na vrchol vyjdou 39krát. Noční výstupy jsou z bezpečnostních důvodů o čtvrtinu zkráceny. Everest mohou vyšlápnout i třídní kolektivy, sportovní kluby a rodiny s dětmi. Odměnou budou medaile, diplomy, upomínkové předměty, třídy a kluby získají míče. Startuje se v sobotu 6. října v 10 hodin od lyžařské chaty pod Červeným kamenem, dvě hodiny předtím se začíná s prezencí účastníků. Předpokládaný konec je naplánován na 10. hodinu následujícího dne.

 

SOUTĚŽ KTK A VILY MACHŮ O 3 x 2 POUKAZY NA POLÉVKU. Abyste si mohli vybrat, na jakou polévku si v týdnu zajdete, kde budete hledat týdenní polévkové menu?

  1. a) pouze na webových stránkách
  2. b) v Infocentru
  3. c) na webových a facebookových stránkách Kavárny Vily Machů nebo na menicka.cz, a na nástěnkách u Vily

Odpovědi posílejte ve tvaru vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím sms na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio@ktk.cz nebo prostřednictvím formuláře na www.ktkstudio.cz/soutez

Uzávěrka soutěže je ve středu 3. října 2018 v 10:00.

O výhercích budeme informovat v dalším vydání Kopřivnického magazínu a na webových stránkách KTK.

Poukazy budou připraveny k převzetí ve studiu KTK na ulici Záhumenní 1152.

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu zve všechny zájemce na besedu Austrálie s dítky v zádech v pondělí 1. října. Akademická posluchárna Kulturního domu Kopřivnice 18:00.

 

Dny zdraví v Tanečním centru Kopřivnice, Zrcadlový sál, Kulturní dům Kopřivnice od 1. 10. 2018 – 3. 10. 2018.

 

Týden kávy chystá vila Machů – od 1. 10. 2018 do 7. 10. 2018 – festival k oslavě Mezinárodního dne kávy přinese 2 přednášky.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve na výstavu z projektu Otevřená věda Akademie věd České republiky „České vědkyně a jejich přínosy nejen české vědě“ od1. do 30.10.

 

Divotvůrna zve 2.10. na přednášku Marka Ščotky Rodinné trojúhelníky v praxi od 17 hod.

 

Příbor chystá Zábavný pořad se Zdeňkem Troškou s písničkami Simony Klímové ve středu St 3. 10. 2018

 

Zlepšete svůj zrak cvičením očí při procházce v přírodě. PŘEDNÁŠKA: Vezměte oči na procházku se koná ve středu 10. 2018

 

Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci s Nadačním fondem LA VIDA LOCA pořádá dobrovolnickou akci „Život v kufříku“ – který pomáhá opuštěným dětem poznat jejich minulost. Můžete uháčkovat, uplést, ušít či jinak vyrobit hračky, čepičky, svetříčky a jiné oblečky pro novorozeňátka. Přijďte na informační schůzku do knihovny 3. 10.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice